Що необхідно знати про свої права?

Дата: 03.10.2018 11:58

Розмір мінімальної заробітної плати у 2018 році 3723 грн.

Розмір мінімального єдиного соціального внеску 819,06 грн.

Нелегальне працевлаштуванняобмежує працівника у доступі до соціальних гарантій

Наслідки неофіційного працевлаштування – це зокремапозбавлення відпустки, лікарняних, пенсії

На виконання Розпорядження Кабінету Міністрів України від 5 вересня №649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» нагадуємо, щопрацівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу та повідомлення ДФС про прийняття працівника на роботу в установленому порядку. Закликаємо дотримуватися законодавчих норм

Відповідальність за неофіційне працевлаштування – штраф у розмірі 111690 грн. за кожного працівника. Детально:

порушення

відповідальність

Фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту)

Виплата зарплати (винагороди)без нарахування і сплати ЄСВ та податків

111690 грн. за кожного працівника

Оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного повноцінного робочого дня

111690 грн. за кожного працівника

Підміна трудових відносин цивільними = Фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту)

111690 грн. за кожного працівника

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 5 вересня №649-р триває інформаційно-роз’яснювальна кампанія контролюючих органів про неприпустимість допуску до роботи найманих працівників без оформлення з ними трудових відносин. Працівники ДФС у складі спільних з ПФУ та Держпраці робочих груп проводять інформаційні рейди на місцях.

А від 5 жовтня будуть проводитися комплексні заходи, спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення.

Загалом в області з початку року за результатами роботи працівників ДФС Черкаської області у складі робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення роботодавцідодатково уклали понад 4 тис. трудових угод з найманими працівниками.