Флешмоб «ЕКОЛОГІЯ В ДІЇ: ПАКЕТАМ ТОРБА!».

Дата: 26.06.2024 08:46
Кількість переглядів: 142

3 липня з нагоди Міжнародного дня відмови від поліетиленових пакетів (International Plastic Bag-Free Day) на території Чернігівської області планується проведення екологічного флешмобу «ЕКОЛОГІЯ В ДІЇ: ПАКЕТАМ ТОРБА!».

ЧОМУ НЕБЕЗПЕЧНИЙ ПОЛІЕТИЛЕН?

У довкіллі пластик перетворюється на мікрочастинки, які потрапляють у ґрунт, воду та повітря. Пластикові пакети, як і увесь одноразовий пластик, виготовляються переважно з викопного палива, що спричиняє кліматичну кризу.

Цифри вражають:

- щорічно у світі виготовляється понад 13 мільярдів пластикових пакетів, тобто 300 одиниць на кожного дорослого мешканця Землі, переробляються з них лише 10%-15%;

- щохвилини у світі використовується близько мільйона пакетів;

- у природному середовищі поліетилен розкладається понад двісті років, а пластик – майже 450.

У Європейському Союзі, аби запобігти пластиковому засміченню, схвалено Директиву 2015/20 про зменшення споживання легких пластикових пакетів, що вносить зміни до директиви 94/62 про упаковку і відходи упаковки.

Україна також зробила важливий крок у напрямку зменшення споживання пластикових пакетів. Понад 2 роки тому вступив у дію Закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Відтоді, за інформацією Міністерства економіки, українці зменшили використання пластикових пакетів, залежно від різновиду, на 40-90%.

Тож закликаємо долучитися до вищевказаного екологічного заходу.