ПРОЄКТ РІШЕННЯ Про Програму «Підтримка народжуваності та популяризації інституту шлюбу в Батуринській міській територіальній громаді» на 2025-2028 роки
ПРОЄКТ
- БАТУРИНСЬКА МІСЬКА РАДА
- НІЖИНСЬКОГО РАЙОНУ
- ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
(сорокова сесія дев’ятого скликання)
__ жовтня 2024 року м. Батурин № 45
Про Програму «Підтримка народжуваності та популяризації інституту шлюбу в Батуринській міській територіальній громаді» на 2025-2028 роки
З метою стимулювання народжуваності на території громади через підтримку сім’ї в якій народилася (була усиновлена) дитина, батьки якої перебувають в шлюбі, шляхом надання їй адресної одноразової грошової допомоги, згідно з ст.25, п.22 ч.1 ст.26, ч.1 ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 91 Бюджетного кодексу України, Законом України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо відновлення середньострокового бюджетного планування на місцевому рівні та приведення окремих його положень у відповідність із законами України», міська рада вирішила:
1. Затвердити Програму «Підтримка народжуваності та популяризації інституту шлюбу в Батуринській міській територіальній громаді» на 2025-2028 роки (додається).
2. Затвердити Положення про підтримку народжуваності та популяризації інституту шлюбу в Батуринській міській територіальній громаді на 2025-2028 роки.
3. Фінансовому відділу Батуринської міської ради передбачити фінансування витрат, повязаних з реалізацією Програми.
4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку.
В.о. міського голови Тамара ТАРАЛЕНКО
ЗАТВЕРДЖЕНО Рішення 40 сесії Батуринської міської ради 9 скликання від __.10.2024 № 45
|
Програма «Підтримка народжуваності
та популяризації інституту шлюбу
в Батуринській міській територіальній громаді»
на 2025-2028 роки
м. Батурин, 2024
ЗМІСТ
1. Паспорт Програми
2. Програма:
2.1 Вступ
2.2 Мета Програми та основні завдання
2.3 Заходи по забезпеченню виконання Програми
2.4 Очікувані результати
2.5 Виконавці Програми
2.6 Основні заходи Програми
3. Положення про підтримку народжуваності та популяризації інституту шлюбу в Батуринській міській територіальній громаді на 2025-2028 роки
- Паспорт
програми «Підтримка народжуваності та популяризації інституту шлюбу в Батуринській міській територіальній громаді»
на 2025-2028 роки
1. |
Ініціатор розроблення програми |
виконавчий комітет міської ради |
|
2. |
Підстава для прийняття Програми |
ст.25,п.22 ч.1 ст.26, ч.1 ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». |
|
3. |
Розробник програми |
виконавчий комітет міської ради |
|
4. |
Відповідальний виконавець програми |
виконавчий комітет міської ради |
|
5. |
Учасники програми |
виконавчий комітет міської ради, депутати, жителі міста та сіл МТГ, молоді сім`ї. |
|
6. |
Термін реалізації програми |
2025-2028 роки |
|
7. |
Обсяги та джерела фінансування |
||
Джерела фінансування |
Обсяг фінансування, грн |
||
Бюджет Батуринської міської територіальної громади |
2025 рік – 100 000,00 грн 2026 рік – 105 000,00 грн 2027 рік – 110 000,00 грн 2028 рік – 115 000,00 грн |
||
Інші джерела |
По факту надходжень благодійної допомоги та інших коштів не заборонених чинним законодавством. |
||
2. Програма
«Підтримка народжуваності та популяризації інституту шлюбу в Батуринській міській територіальній громаді»
на 2025-2028 роки
2.1 Вступ
На даний час демографічна ситуація в Батуринській МТГ переживає стійкий період демографічного старіння, що виражається у зростанні чисельності осіб, старших працездатного віку. У 2022 році на території МТГ народилося 11 дітей, померло 164 особи, в 2023 році народилося 9 дітей, померла 131 особа, в 2024 році народилося 14 дітей, померло 109 осіб. Природний приріст (зменшення) за підсумком трьох років становить -370.
Варто зауважити, що хід розвитку цивілізації, зокрема, такі його вияви, як індустріалізація, урбанізація, зміни ціннісних орієнтацій у бік індивідуальним задоволенням у суспільстві тощо, викликають кризові явища в шлюбно-сімейних відносинах. Наслідком цього є спад народжуваності й зростання смертності населення, зростання кількості бездітних шлюбів, кількості розлучень, збільшення позашлюбних народжень, підвищення рівня підліткової, дитячої злочинності. В Україні криза сім’ї, з одного боку, є проявом спільних тенденцій розвитку шлюбно-родинного способу життя, характерних для сучасних культур Європи, Північної Америки та деяких інших частин світу, а з іншого – має свою специфіку, викликану конкретним плином подій у нашому суспільстві.
Населення України здавна характеризувалось високим рівнем шлюбності, і нині вона належить до країн Європи з високими показниками кількості зареєстрованих шлюбів, хоча цей рівень поступово знижується.
Відтак заохочення збільшення народжуваності та популяризація інституту шлюбу є стратегічно важливим напрямом політики Батуринської міської ради. Одним з основних напрямків поліпшення демографічної ситуації є стимулювання народжуваності шляхом надання одноразової допомоги при народженні дитини, батьки якої перебувають в шлюбі.
2.2 Мета та основні завдання програми
Основна мета Програми – це стимулювання народжуваності на території громади через підтримку сім’ї, в якій народилася (була усиновлена) дитина, батьки якої перебувають в шлюбі, шляхом надання їй адресної одноразової грошової допомоги за народження (усиновлення) дитини.
Для поліпшення демографічної ситуації головними завданнями в 2025-2028 роках є:
- стимулювання народжуваності шляхом одноразової виплати (5 000 тис. грн) при народжені (усиновленні) першої та/або другої дитини;
- стимулювання народжуваності шляхом одноразової виплати (10 000 тис. грн) при народжені (усиновленні) третьої та/або кожної наступної дитини;
- провести інформаційно – роз’яснювальну роботу про прийняття програми.
2.3 Заходи по забезпеченню виконання програми
Бюджетні призначення для реалізації Програми передбачаються при формуванні бюджету Батуринської міської територіальної громади і затверджуються рішенням міської ради про бюджет на 2025-2028 роки та коригуються в процесі його виконання. Окрім цього, фінансування може здійснюватись за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством.
2.4 Очікувані результати
Виплата допомоги за рахунок бюджету Батуринської МТГ – це започаткування великої комплексної і цілісної політики, яка врешті-решт позитивно вплине на демографічну ситуацію в громаді. Очікувані результати:
- заохочення молодих сімей до народження (усиновлення) дитини;
- здійснення соціального захисту громадян;
- популяризація інституту шлюбу серед населення громади;
- покращання демографічних процесів у громаді.
2.5 Виконавці програми
Реалізацію програми планується здійснити шляхом виконання заходів щодо підтримки молодих сімей, в яких народилася дитина чи молодих сімей, які усиновили дитину, що перебувають у шлюбі за умови, що новонароджена (усиновлена) дитина зареєстрована на території міської ради та обоє з батьків зареєстровані на території міської ради не менше 6 місяців. Виконавцем програми є виконавчий комітет Батуринської міської ради.
2.6 Основні заходи Програми у частині надання комплексної допомоги
№ з/п |
Заходи |
Виконавець |
Джерела фінансування |
1 |
Проведення інформаційно – роз’яснювальної роботи про прийняття програми. |
виконавчий комітет міської ради |
Не потребує фінансування |
2 |
Надання одноразової виплати при народжені (усиновленні) дитини. |
виконавчий комітет міської ради |
Бюджет Батуринської МТГ |
3. Положення
про підтримку народжуваності та популяризації інституту шлюбу
в Батуринській міській територіальній громаді
на 2025-2028 роки
Одноразова матеріальна допомога надається молодим сім'ям, в яких народилася дитина чи молодим сім'ям, які усиновили дитину, що перебувають в шлюбі за умови, що новонароджена (усиновлена) дитина зареєстрована на території міської ради та обоє з батьків зареєстровані на території міської ради не менше 6 місяців.
Матеріальна допомога надається одноразово у розмірі 5 000,00 (п’ять тисяч ) грн при народжені (усиновленні) першої та/або другої дитини та 10 000,00 (десять тисяч) грн при народжені (усиновленні) третьої та/або кожної наступної дитини і видається в безготівковій формі на картковий рахунок одному з батьків.
Для отримання зазначеної одноразової матеріальної допомоги до виконкому міської ради надаються документи:
1. Заява від одного з батьків.
2. Копія свідоцтва про народження новонародженої дитини (копія про народження кожної дитини, якщо сім’я претендує на допомогу при народженні (усиновленні) третьої та/або кожної наступної дитини).
3. Витяг з Реєстру територіальної громади про реєстрацію місця проживання новонародженої (новоусиновленої) дитини.
4. Копія свідоцтва про шлюб.
5. Копія паспорту та ідентифікаційного коду кожного з батьків.
6. Реквізити особового рахунку в одному з державних банків України для отримання коштів у безготівковій формі.
В.о. міського голови Тамара ТАРАЛЕНКО