Проект "Перший фестиваль Батурина "Шабля" вийшов у фінал, але не переміг

Чому тут?
Сьогодні, коли  знову триває бій за нашу волю і за наше право,  коли знову найдостойніші, пам’ятаючи тих, хто віддав життя в попередні віки, в тому числі в Батурині, йдуть на смерть, ми маємо творити розуміння України і розуміння готовності захищати свою країну. Відроджений Батурин є одним із найбільш вдалих майданчиків України для того, щоб донести  до  співвітчизників  розуміння  здобутків минулого,  щоб  українці глибше  збагнули себе як  націю,  саме тут  можна пробудити  національний дух у тієї частини  нашого суспільства, яка  ще  міцно  тримається  великодержавного минулого. Батурин має бути надійним духовним щитом України на її північно-східних теренах.

Чому такий проект?
Історико-культурна спадщина Батурина та його рекреаційні можливості дозволять створити необхідну атмосферу для реалізації основних завдань заходу. Актуальним і затребуваним інтерактивним середовищем є можливість проведення історичних реконструкцій, військово-патріотичних вишколів, виступи сучасних патріотичних українських музичних гуртів  -  з регіону Батурина, авторитетних і популярних в Україні.

Трошки історії участі у конкурсі.
З листопада 2017 року розпочато роботу над проектом в рамках конкурсу проектів «Малі міста – великі враження», оголошеного Міністерством культури України. Співорганізаторами Проекту "Перший фестиваль Батурина "Шабля" стали Батуринська ОТГ, національний історико-культурний заповідник  «Гетьманська столиця» та департамент культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації.
Так, розроблено та подано на конкурс Проект триденного фестивалю з організацією окремих інтерактивних локацій просвітницького, вишкольного та навчального характеру, які будуть розташовані на території історичних об’єктів заповідника. Кожен день фестивалю має свою програму і свій девіз: І день – «Вітає гетьманський Батурин! ; ІІ день  – «Конституція України - наші обов’язки і права. Історія і сьогодення» ; ІІІ день – «…Же през  ШАБЛЮ маєм ПРАВО! Гетьман Іван Мазепа». Також проект мав би вирішити низку завдань, серед них: сприяти вихованню в української молоді відповідального громадянства; формувати у молодого покоління демократичну та правову свідомість завдяки глибокому вивченню історії Гетьманщини і сьогодення України; створити захід, що має козацький дух, стане традиційним та щорічним; залучити молодь шляхом осучаснення підходів до народних традицій святкування через інтерактив та неформальне навчання; залучити більшу кількість туристів, представників громадянського суспільства до глибшого вивчення історії Гетьманства, державотворення, народних традицій.

Наприкінці січня 2018 року у Міністерстві культури України відбулось фінальне засідання експертної ради, яка заслухала презентації проектів "Малі міста – великі враження". До фінального захисту було допущено 22 проекти із 158 заявлених учасників, серед яких і наш проект «Шабля». «Більшість малих міст України  -  це справді унікальні осередки  культури та історії нашої країни. У світі ми знаємо  багато вдалих прикладів, коли саме завдяки розвитку культури, ці міста ставали відомими на увесь світ. Оголосивши цей перший конкурс ми були приємно вражені, що отримали аж 158 заявок до експертної ради, це ще раз підкреслює, що Україна готова змінюватись, і українці усвідомлюють, що саме культура є фундаментом перетворень у державі», - сказав Міністр культури України Євген Нищук.
Організатори конкурсу зазначали, що проекти, які розглядались експертами, продемонстрували надзвичайно багатий культурний потенціал країни, і кожен з них вартий  реалізації.

Тому ми не будемо зупинятись та шукатимемо можливість для реалізації нашого проекту, хоч він не став фіналістом!