Урядом затверджено Тимчасовий порядок виконання митних формальностей при здійснені митного оформлення транспортних засобів для їх вільного обігу на території України

Дата: 27.12.2018 08:52

Відповідно до пункту 9-2 розділу XXI «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України, з метою реалізації Закону України від 08.11.2018 № 2612-VIII «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України», постановою Кабінету Міністрів України від 12.12.2018 № 1077 затверджено Тимчасовий порядок виконання митних формальностей при здійснені митного оформлення транспортних засобів для їх вільного обігу на території України.
Вказаним нормативно-правовим актом з питань державної митної справи, який набрав чинності 21.12.2018, встановлено механізм виконання митних формальностей під час здійснення митного оформлення транспортних засобів, що класифікуються за кодом товарної позиції 8703 згідно з УКТ ЗЕД, ввезених громадянами на митну територію України, зокрема, з наступними особливостями:

• застосування виключно електронної форми декларування транспортних засобів;
  • визначення переліку документів, які необхідно подавати митницям;
  • мінімізації строку фізичного перебування автомобілів на митниці з метою зменшення фінансових витрат громадян на оплату послуг стоянки;регламентації дій митниці та декларанта у разі перевірки заявленої фактурної вартості оцінюваного транспортного засобу.

Тимчасовий порядок виконання митних формальностей під час здійснення митного оформлення транспортних засобів для їх вільного обігу на митній території України, затверджений цією постановою, втрачає чинність через 180
днів з дня набрання чинності Законом України від 08.11.2018 № 2612-VIII «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України», тобто з 25.05.2019.
Нагадуємо, що з метою надання консультацій з питань, що виникають у громадян в процесі практичного застосування норм Податкового та Митного кодексів України щодо оподаткування акцизним податком легкових
транспортних засобів та виконання митних формальностей при здійсненні їх митного оформлення, в Чернігівській митниці ДФС за телефонним номером (0462) 652-234 (в робочі дні понеділок – четвер: з 09:00 год. до 18:00 год.,
п’ятниця: з 09:00 год. до 16:45 год., перерва: з 13:00 год. до 13:45 год.) функціонує «гаряча» телефонна лінія.

Сектор комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області