Державна фіскальна служба України у Чернігівській області інформує

Які важливі дії можна здійснити самостійно, не виходячи з дому:
- зареєструвати ФОП https://online.minjust.gov.ua/registration-fiz;
- через Електронний кабінет подати звітність, отримати довідку і т.п. (зайти можна за допомогою електронного ключа або BankID)
- отримати інформацію з Реєстрів податкової
- перевірити достовірність фіскального чека

- перевірити марки акцизного податку

- отримати онлайн консультацію

Якщо ви не знаєте, як працювати в електронному кабінеті, Державна податкова
служба розробила відеоуроки, які можна подивитись тут: https://tax.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/videouroki/

Продовжує працювати контакт-центр ДПС: 0800 501 007 з 10.00 до 17.00 (крім
суботи, неділі та святкових днів).
Отримати корисну інформацію з питань податкового законодавства можна на Інформаційно довідковому ресурсі ДПС: http://zir.tax.gov.ua/.

Мобільний додаток ЗІР можна безкоштовно завантажити в App Store та Google Play.

Як фермерам отримати фінансову підтримку від держави?

У травні 2019 року відповідно до статті 13 1 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» Мінекономіки розроблено Порядок надання сімейним фермерським господарствам додаткової фінансової підтримки через механізм доплати на користь застрахованих осіб - членів/голови сімейного фермерського господарства єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22.05.2019 № 565. Постанова набрала чинності 1 січня 2020 р.

16:09 29.07.2020

З початку року до місцевих бюджетів надійшло близько 363 мільйонів гривень єдиного податку

За інформацією Головного управління ДПС у Чернігівській області протягом п’яти місяців поточного року від платників Чернігівщини, які працюють за спрощеною системою оподаткування, до місцевих бюджетів області  надійшло  362,5 млн грн єдиного податку. Це майже на 34,3 млн грн або на 10,4 відсотка більше, ніж за аналогічний період 2019 року. Така тенденція щодо зростання надходжень єдиного податку у порівнянні до торішнього рівня спостерігається у поточному році щомісяця.

10:46 24.06.2020

Податкові консультації за новими правилами

23 травня 2020 року набрав чинності Закон України від 16 січня 2020 року № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон № 466), яким було внесено зміни до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) в частині вдосконалення порядку надання податковими органами індивідуальних податкових консультацій (далі – ІПК).

10:37 24.06.2020

Податкова служба області закликає до діяльності з дотриманням законодавства!

На період мораторію на проведення перевірок під час карантину, органам ДПС дозволено здійснювати контроль (в тому числі і фактичні перевірки) за обігом підакцизних товарів: алкогольні напої, тютюнові вироби та паливо.

10:36 24.06.2020

Про новації у сфері застосування РРО

Головне управління ДПС у Чернігівській області звертає увагу платників податків на низку новацій, що запроваджуються у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі  РРО), а саме:

15:52 15.06.2020

Зміни до Податкового кодексу в частині податку на нерухоме майно

Починаючи з 23.05.2020 (з дати набрання чинності змін, внесених до Кодексу Законом № 466 в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі - Податок)), відповідно до підпункту «є» підпункту 266.2.2 пункту 266.2 статті 266 Кодексу з переліку об’єктів оподаткування Податком виключені будівлі промисловості, які віднесені до групи «Будівлі промислові та склади» (код 125) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, що використовуються за призначенням у господарській діяльності суб’єктів господарювання, основна діяльність яких класифікується у секціях В - F КВЕД ДК 009:2010, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку.

15:50 15.06.2020

Зміни у питаннях стягнення податкового боргу: нововведення Закону №446

Головне управління ДПС у Чернігівській області повідомляє, що 23 травня 2020 року вступив в дію Закон України від 16.01.2020 №466-ІX (далі – Закон 466-ІХ) «Про внесення змін до Податкового кодексу України (далі - ПКУ) щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві», яким внесено зміни та доповнення, зокрема і до розділу ІХ «Погашення податкового боргу платників податків».

15:48 15.06.2020

Наближається граничний термін декларування доходів, одержаних громадянами протягом 2019 року

За інформацією Головного управління ДПС у Чернігівській області, станом на 1.06.2020 року по Чернігівській області податкові декларації про майновий стан і доходи за 2019 рік подали 7437 громадян, які задекларували більше 704,4 млн грн доходів.

15:45 15.06.2020

Зміни з ПДВ – запроваджується єдиний звітний період і не тільки

Законом України від 16.01.2020 року № 466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (крім деяких змін, які набирають чинності з 1 липня 2020 року та з 1 січня 2021 року) внесено ряд змін, які удосконалюють адміністрування податку на додану вартість.

15:42 15.06.2020