Соціальні послуги - Центр надання соціальних послуг
У Батуринській міській територіальній громаді функціонує комунальна установа «Центр надання соціальних послуг» Батуринської міської ради.
Основними завданнями Центру є:
- проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання потраплянню в складні життєві обставини осіб/сімей, які належать до вразливих груп населення;
- надання особам/сім’ям комплексу соціальних послуг, яких вони потребують, відповідно до переліку послуг, затвердженого Мінсоцполітики, з метою мінімізації або подолання таких обставин.
- Центр виявляє таких осіб/сім’ї і веде їх облік;
- проводить оцінювання потреб осіб/сімей у соціальних послугах;
- надає соціальні послуги відповідно до державних стандартів соціальних послуг;
- надає допомогу особам/сім’ям у розв’язанні їх соціально-побутових проблем;
- забезпечує соціальне супроводження прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу;
- забезпечує соціальний патронаж осіб, які відбули покарання у виді обмеження або позбавлення волі на певний строк, а також звільнених від подальшого відбування таких покарань на підставах, передбачених законом;
- складає план реабілітації особи, яка постраждала від торгівлі людьми тощо.
У Центрі надання соціальних послуг працює три відділення:
♦ відділення соціальної роботи;
♦ відділення соціальної допомоги вдома, в якому 12 соціальних робітників надають соціальні послуги вдома;
♦ відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання, в якому на повному державному утриманні перебуває 16 осіб.
♦ Відділення соціальної роботи Центру надання соціальних послуг міської ради надає соціальні послуги сім’ям, дітям, які потребують сторонньої допомоги. Відділення здійснює виявлення та веде облік:
- сімей, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах;
- дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа;
- прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, сімей опікунів, піклувальників;
- учасників АТО;
- осіб з інвалідністю;
- осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі;
- осіб, які зазнали жорстокості та насильства, постраждали від торгівлі людьми.
Фахівці з соціальної роботи проводять відповідну роботу з сім’ями, які потрапили в складні життєві обставини, складаються акти обстеження умов проживання родини, проводять оцінку потреб дитини та сім’ї.
♦ Соціальні робітники надають соціальні послуги вдома за місцем проживання отримувачів соціальної допомоги відповідно до укладених договорів.
♦ Відділення стаціонарного догляду для тимчасового або постійного проживання знаходиться в селі Митченки Батуринської МТГ. У ньому постійно проживають на повному державному утриманні 16 людей.
Фінансування соціальних послуг може здійснюватися:
- за рахунок бюджетних коштів;
- з установленням диференційованої плати залежно від доходу отримувача соціальних послуг;
- за рахунок отримувача соціальних послуг або третіх осіб відповідно до законодавства.
Центр надає соціальні послуги:
1) за рахунок бюджетних коштів:
а) незалежно від доходу отримувача соціальних послуг:
особам, які постраждали від торгівлі людьми і отримують соціальну допомогу відповідно до законодавства у сфері протидії торгівлі людьми, особам, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, дітям з інвалідністю, особам з інвалідністю I групи, дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, особам з їх числа віком до 23 років, сім’ям опікунів, піклувальників, прийомним сім’ям - всі соціальні послуги;
іншим категоріям осіб - соціальні послуги з інформування, консультування, надання притулку, представництва інтересів, а також соціальні послуги, що надаються екстрено (кризово);
б) отримувачам соціальних послуг, крім зазначених у пункті 1 цієї частини, середньомісячний сукупний дохід яких становить менше двох прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб, - всі соціальні послуги.
З установленням диференційованої плати в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, надаються соціальні послуги отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує два прожиткові мінімуми, але не перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб.
2) за рахунок отримувача соціальних послуг або третіх осіб надаються соціальні послуги:
а) отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб;
б) понад обсяги, визначені державним стандартом соціальних послуг.
Середньомісячний сукупний дохід отримувача соціальних послуг для визначення права на отримання соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів або з установленням диференційованої плати визначається за попередні шість місяців, що передують місяцю звернення за наданням соціальних послуг, та обчислюється шляхом ділення середньомісячного сукупного доходу його сім’ї на кількість членів сім’ї, які включаються до її складу.
Детальну консультацію з питань надання соціальних послуг комунальною установою «ЦНСП» можна отримати за тел.. (04635) 49-3-33 або в міській раді, ЦНАПі або в адміністративних приміщеннях Митченківського, Красненського, Матіївського, Обмачівського, Городищенського, Пальчиківського старостинських округів.