Батуринська громада
Бахмацький район, Чернігівська область

Фото-виставка воєнного кореспондента та громадського діяча Олеся Кромпляса «PRОМКА» триває

 

22 січня в Батуринському будинку культури відбулося відкриття виставки воєнного кореспондента та громадського діяча Олеся Кромпляса «PRОМКА».

«PROMKA» - це серія чорно-білих фотографій та полароїдних знімків про захисників промзони містечка Авдіївка.

Автор продемонстрував в своїх роботах повсякденне життя бійців, нелюдські та надскладні умови, в яких солдати щодня боронять рідну землю.

Олесь Кромпляс знімає апаратом 1955 року на плівку. Його знімки з Майдану були включені в проект «Майдан. Революція духу». Військові фотографії Олеся стали частиною виставки «Донбас. Війна та мир», виставлялися в Києві, Брюсселі, Страсбурзі, Копенгагені, Лондоні, Празі, Загребі, Нью-Йорку та Вашингтоні.

На жаль, сам автор не мав змоги особисто бути присутнім на відкритті виставки та розповісти окремо про кожне фото. Але за допомогою телефона та начальника відділу культури, сім’ї, молоді та спорту Батуринської міської ради Олени Ромашко відвідувачам вдалося почути тривожну історію знімків.

Після перегляду виставки на гостей чекав документальний фільм «Народе мій улюблений, хороший» 2017 року ТРО «Кон-такт» (м. Конотоп), автора Олександра Платонова і співавторів Сергія Чуприни та Наталії Ребрової, присвячений Дню Соборності України.

Дякуємо Олесю Кромплясу та всім організаторам, за допомогою яких, батуринці мали змогу побачити легендарні фото, які вже побували в 6 країнах світу, та пройнятися долею захисників України.

Анастасія Кривуля« повернутися до списку новин