Про надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

Дата: 18.01.2021 13:27

Служба у справах дітей Батуринської міської ради повідомляє, що відповідно до ст. 30 (1)  Закону України «Про охорону дитинства» та постанови Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2017 року №268 «Про затвердження Порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів» пунктом 3 Порядку визначено, що право на отримання статусу мають:

- дитина віком від народження до 18 років;
- особа, яка під час проведення антитерористичної операції не досягла 18 років (повноліття), тобто якій не виповнилося 18 років на момент початку антитерористичної операції (операція тривала з 14 квітня 2014 року до 30 квітня 2018 року), які внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів:

1. отримали поранення, контузію, каліцтво;
2. зазнали фізичного, сексуального насильства;
3. були викрадені або незаконно вивезені за межі України;
4. залучалися до участі у діях воєнізованих чи збройних формувань;
5. незаконно утримувалися, у тому числі в полоні;
6. зазнали психологічного насильства (моральні та психологічні страждання (травми) дитини не потребують доведення).

Для надання статусу законний представник дитини або у разі, коли дитина переміщується без супроводження батьків або осіб, які їх замінюють, її родичі (баба, дід, прабаба, прадід, тітка, дядько, повнолітні брат або
сестра), вітчим, мачуха, представник органу опіки та піклування подають до служби у справах дітей заяву про надання статусу, згоду на обробку персональних даних відповідно до Закону України “Про захист персональних
даних” і засвідчені в установленому порядку копії  документів (відповідно до переліку у вищезазначеній постанові).

Дитина, якій виповнилося 14 років, має право самостійно звернутися до служби у справах дітей та подати документи, відповідно до переліку.

Для отримання більш детальної інформації та переліку необхідних документів для отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів рекомендуємо звертатися до Батуринської міської ради.

Вас проконсультують:
начальник Служби у справах дітей міської ради Ірина Ігнаткович - 096 061-02-05,

завідувач відділення соціальної роботи комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Батуринської міської ради Ірина Цимбалюк - 096 978-79-11