Пожежна безпека у місцях торгівлі паливом

Дата: 07.04.2021 10:20

Пожежі є найбільш руйнівними стихійними лихами в нашій країні. Щорічно вони забирають людські життя і завдають значних матеріальних збитків підприємствам і організаціям різних форм власності. Особливу небезпеку становлять склади зі зберігання палива і автозаправні станції, так як надзвичайні ситуації на таких об’єктах трапляються не часто, але вони несуть в собі максимальну загрозу людям і навколишньому середовищу. Пожежна безпека на АЗК повинна дотримуватися неухильно, в суворій відповідності з діючими правилами і нормативами.

Відповідно до доручення Прем’єр-міністра України від 11.03.2021р. № 10033/1/1-21, окремого доручення ДСНС України від 12.03.2021р. № 02-3693/262-1 «Про позапланові перевірки», з метою здійснення контролю за виконанням вимог Кодексу цивільного захисту України (далі − Кодекс), інших законодавчих та нормативних, нормативно-правових актів у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки і керуючись абзацом сьомим частини першої статті 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та приведення в належний протипожежний стан суб’єктів господарювання, у власності (володінні) користуванні яких перебувають місця виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним на території Бахмацького району розпочинаються позапланові перевірки вищезазначених об’єктів господарювання. З метою попередження виникнення пожеж на них, зазначаємо основні правила пожежної безпеки на АЗК.

Пристрій протипожежного захисту

Сучасні АЗК є комплексними будівлями, на території яких розміщуються підземні резервуари для зберігання палива, склади паливно-мастильних матеріалів, розливні колонки, магазини, кафе, побутові приміщення, котельні, автомийки та очисні споруди.

Комплекс забезпечення пожежної безпеки на АЗК повинен включати в себе наступні системи:

Заправки рідкого палива, а також газові заправки повинні бути укомплектовані первинними засобами пожежогасіння –вогнегасниками вуглекислотного і порошкового типів, ящиками для піску, спеціальним інвентарем та інструментом, кошмами, індивідуальними засобами захисту. Вогнегасники, інструмент та інвентар повинні знаходитися на пожежних щитах і стендах відкритого або закритого типів, розташованих в добре видних місцях.

На території автозаправних станцій правилами безпеки категорично заборонено:

• заправка автотранспорту з працюючим двигуном;
  • проїзд легкових і вантажних автомобілів над підземними ємностями;
  • робота персоналу в одязі та взутті, забруднених паливом;
  • заправка вантажних автомобілів, в яких знаходяться пасажири;
  • заправка автотранспорту, завантаженого небезпечними видами вантажів;
  • в’їзд і заправка гусеничних і колісних тракторів без іскрогасників;
  • відпуск палива колонками під час заповнення ємностей пальним;
  • використання в якості заземлювачів трубопроводів з легкозаймистими, горючими рідинами і газоподібними речовинами;
  • експлуатація станцій без переносного газоаналізатора із захистом від вибухів.

Куріння на території АЗК дозволяється тільки в спеціальних місцях, які повинні бути позначені знаками «місце для куріння».

Т.в.о. начальника Бахмацького РВ

УДСНС України у Чернігівській області                                            Володимир БУЛИГА