Батуринська об'єднана територіальна громада
Чернігівська область, Ніжинський район

Проект рішення міської ради "Про встановлення ставок туристичного збору"

Дата: 04.06.2021 14:27
Кількість переглядів: 1986

 

Україна

БАТУРИНСЬКА МІСЬКА РАДА

БАХМАЦЬКОГО РАЙОНУ

ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПРОЕКТ РІШЕННЯ

 (             )

м. Батурин                                         

Про встановлення ставок туристичного збору

 

На виконання Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» керуючись ст. 268 Податкового кодексу України, п. 24 ч. 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада вирішила:

 

  1. Встановити на території Батуринської міської ради ОТГ туристичний збір.
  2. Затвердити Положення про туристичний збір згідно з додатком до цього рішення.
  3. Затвердити ставку туристичного збору в розмірі 0,5 відсотка - для внутрішнього туризму та 5 відсотків - для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.
  4. Визначити податковими агентами, що здійснюють справляння туристичного збору, адміністрації готелів та інших закладів готельного типу (Додаток 2).
  5. Це рішення застосовується з 01 січня 2022 року.
  6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань бюджету, фінансів та соціально – економічного розвитку.

 

Міський голова                                                                        Л. ДУША

 

 

 

 

Додаток

до рішення про встановлення ставок
туристичного збору

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішенням

Батуринської міської ради від

 

П О Л О Ж Е Н Н Я

про туристичний збір

 

  1. Визначення понять

 

1.1. Туристичний збір - це місцевий збір, кошти від якого зараховуються до місцевого бюджету.

1.2. Внутрішній туризм — переміщення в межах території України громадян України та/або осіб, які постійно проживають на території України, в пізнавальних, професійно-ділових чи інших цілях.

1.3. В’їзний туризм - прибуття на територію України та/або переміщення в межах території України осіб, які постійно не проживають на території України, в пізнавальних, професійно-ділових чи інших цілях.

 

  1. Платники збору

 

2.1. Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію Батуринської ОТГ та тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі), визначених пунктом 5.1. цього Положення.

2.2. Платниками збору не можуть бути особи, які:

а) постійно проживають, у тому числі на умовах договорів найму на території ОТГ;

б) особи визначені підпунктом "в" підпункту 14.1.213 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, які прибули у відрядження або тимчасово розміщуються у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом "б"  пункту 5.1. цього Положення, що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

в) інваліди, діти-інваліди та особи, що супроводжують інвалідів I групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого);

г) ветерани війни;

ґ) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

д) особи, які прибули за путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення, реабілітацію до лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санаторно-курортних закладів, що мають ліцензію на медичну практику та акредитацію центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я;

е) діти віком до 18 років;

є) дитячі лікувально-профілактичні, фізкультурно-оздоровчі та санаторно-курортні заклади;

ж) члени сім’ї фізичної особи першого та/або другого ступеня споріднення, визначені відповідно до підпункту 14.1.263 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, які тимчасово розміщуються такою фізичною особою у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом "б" пункту 5.1. цього Положення, що належать їй на праві власності або на праві користування за договором найму.

 

  1. Ставка збору

 

3.1. Ставка збору встановлюється за рішенням Батуринської міської ради за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі), визначених пунктом 5.1. цього Положення.

 

4. База справляння збору

 

4.1. Базою справляння збору є загальна кількість діб тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), визначених пунктом 5.1. цього Положення.

 

  1. Податкові агенти та місця проживання (ночівлі)

 

   5.1. Справляння туристичного збору на території Батуринської ОТГ здійснюється з тимчасового розміщення у таких місцях проживання (ночівлі):

а) готелі, кемпінги, мотелі, гуртожитки для приїжджих, хостели, будинки відпочинку, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, пансіонати та інші заклади готельного типу, санаторно-курортні заклади;

б) житловий будинок, прибудова до житлового будинку, квартира, котедж, кімната, садовий будинок, дачний будинок, будь-які інші об’єкти, що використовуються для тимчасового проживання (ночівлі).

5.2. Справляння туристичного збору на території Батуринської ОТГ здійснюється такими податковими агентами:

а) юридичними особами, філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами юридичних осіб згідно з  пунктом 7.2. цього Положення, фізичними особами - підприємцями, які надають послуги з тимчасового розміщення осіб у місцях проживання (ночівлі), визначених пунктом 5.1. цього Положення;

б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб з метою їх тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом "б" пункту 5.1. цього Положення, що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

в) юридичними особами, які уповноважуються Батуринською  міською радою справляти збір на умовах договору, укладеного з Батуринською міською радою.

Перелік податкових агентів та інформація про них розміщуються та оприлюднюються на офіційному веб-сайті Батуринської міської ради.

 

6. Особливості справляння збору

6.1. Платники збору сплачують суму збору авансовим внеском перед тимчасовим розміщенням у місцях проживання (ночівлі) податковим агентам, які справляють збір за ставками, у місцях справляння збору та з дотриманням інших вимог, визначених рішенням Батуринської міської ради «Про встановлення туристичного збору».

За один і той самий період перебування платника збору на території Батуринської ОТГ, повторне справляння збору, вже сплаченого таким платником збору, не допускається.

6.2. Особа здійснює тимчасове розміщення платника збору у місцях проживання (ночівлі), що належать такій особі на праві власності або на праві користування, виключно за наявності у платника збору документа, що підтверджує сплату ним туристичного збору відповідно до Податкового кодексу України та цього Положення.

6.3. У разі дострокового залишення особою, яка сплатила туристичний збір, території Батуринської ОТГ сума надмірно сплаченого збору підлягає поверненню такій особі у встановленому Податковим кодексом України порядку.

7. Податковий період

 

7.1. Податкові агенти сплачують збір за своїм місцезнаходженням щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк та відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, на підставі рішення Батуринської міської ради «Про встановлення туристичного збору».

Остаточна сума збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал (з урахуванням фактично внесених авансових платежів), сплачується такими податковими агентами у строки, визначені для квартального звітного (податкового) періоду.7.2. Податковий агент, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що надає послуги з тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі) не за місцем реєстрації такого податкового агента, зобов’язаний зареєструвати такий підрозділ як податкового агента туристичного збору у контролюючому органі за місцезнаходженням підрозділу.

7.3. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

 

 

Додаток 2

до рішення про встановлення ставок
туристичного збору

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішенням

Батуринської міської ради від

 

Перелік податкових агентів туристичного збору

 

п/п

Податковий агент

Контактний Н.Т.

Назва закладу

Адреса

1.

ФОП

Міклухо-Маклай Олександр Олександрович

0734150789

Музей-Готель-Ресторан «Вітрила Міклухо-Маклая»

м. Батурин,

вул. Кооперативна, буд. 5

2.

ФОП

Бець Алла Володимирівна

0969312545

Готель «Фортеця»

м. Батурин,

вул. Бутка,

буд. 14

3.

ФОП

ДушаВікторія Анатоліївна

 

0675585545

Комплекс "Берег"

м. Батурин,

вул. Набережна,

буд. 33-А

 

 

 

                                                         


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь