ПРОЄКТ РІШЕННЯ Про Програму забезпечення пожежної безпеки на території Батуринської міської територіальної громади на 2022-2024 роки

Дата: 26.11.2021 15:27

• МІСЬКА РАДА
    • РАЙОНУ
    • ОБЛАСТІ

(шістнадцята сесія дев’ятого скликання)

06 грудня 2021 року                  м. Батурин                                                № 23

З метою зниження ризиків виникнення пожеж та загроз, пов’язаних з пожежами, небезпечними для життя і здоров’я громадян, керуючись ст.26,  ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада вирішила:

1. Затвердити Програму забезпечення пожежної безпеки на території Батуринської міської територіальної громади на 2022-2024 роки (додається).

2. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку.

Міський голова                                                                                    Леонід ДУША

рішення 16 сесії Батуринської міської ради 9 скликання від 06.12.2021 № 23

ПРОГРАМА

Паспорт Програми

1.

Ініціатор розроблення програми

2.

Розробник програми

виконавчий комітет Батуринської міської ради

3.

Відповідальний виконавець програми

4.

Учасники програми

5.

Термін реалізації програми

2022-2024 роки

6.

Перелік джерел фінансування, які беруть участь у виконанні програм

Міський бюджет,  інші  джерела фінансування не заборонені чинним законодавством

7.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми,

Всього, грн

285  100 грн

2022 рік

2023 рік

2024 рік

Розділ 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Програма забезпечення пожежної безпеки на території Батуринської міської територіальної громади на 2022-2024 роки (далі – Програма) розроблена відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Кодексу Цивільного захисту України і спрямована на:

- реалізацію державної політики по гасінню пожеж, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, рятуванню людей та матеріальних цінностей;

- виконання заходів щодо створення системи рятувальної служби;

- проведення бойової підготовки рятувальних підрозділів для роботи в мирний час та в умовах особливого періоду;

- ремонт рятувальної та пожежної техніки.

Пожежі є одним із найбільших суспільно небезпечних факторів, які приводять до значних втрат ресурсів, матеріальних цінностей та людського потенціалу, негативні наслідки від них позначаються не лише на економічній сфері, а й завдають відчутних збитків культурному надбанню як національного, так і світового значення. Нерідко екологічні наслідки від пожеж набувають катастрофічного характеру, що особливо відчувається під час реформування економіки та виведення її із кризового стану. Щороку на території Батуринської  МТГ виникає понад 50 пожеж у житловому секторі, на виробничих підприємствах і відкритій території. На пожежах в середньому гине від 1-ї до 3-х осіб.

Ліквідація наслідків аварій, катастроф, стихійних лих та пожеж потребує значних зусиль та залучення великої кількості особового складу і техніки підрозділів оперативно-рятувальної служби цивільного захисту. Приведений аналіз стану пожежної безпеки свідчить про наявність проблем, які потребують негайного вирішення.

Розділ 2. МЕТА ТА ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ПРОГРАМИ

Метою Програми є удосконалення практичної діяльності органів місцевого самоврядування для реалізації державної політики, спрямованої на забезпечення безпеки та захисту населення і територій, матеріальних і культурних цінностей та довкілля, досягнення гарантованого рівня захисту населення і територій від негативних наслідків надзвичайних ситуацій. Основними завданнями Програми є:

- розробка та забезпечення заходів щодо запобігання виникнення надзвичайних ситуацій;

- забезпечення своєчасного реагування на надзвичайні ситуації на об’єктах та житлових будинках громадян Батуринської МТГ;

- проведення рятувальних та інших невідкладних робіт щодо ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та організація життєзабезпечення постраждалого населення;

- проведення роз’яснювальної роботи з керівниками підприємств, установ та організацій по недопущенню пожеж та надзвичайних ситуацій на підпорядкованих об’єктах та діям у випадку їх виникнення.

Розділ 3. ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИКОНАННЯ ПРОГРАМИ

Фінансування Програми проводиться за рахунок коштів бюджету Батуринської міської ради та інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством. Обсяги коштів, необхідних на фінансування заходів Програми є орієнтовними і в ході її виконання можуть уточнюватися. Координацію та контроль за виконанням Програми здійснюють виконавчий комітет Батуринської міської ради,

Розділ 4. ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ

Очікуваними результатами реалізації Програми є:

- зниження ризиків виникнення пожеж та загроз, пов’язаних з пожежами, небезпечними для життя і здоров’я громадян, створення сприятливих соціальних умов життєдіяльності населення, зменшення впливу негативних факторів пожеж на навколишнє природне середовище;

- своєчасне виявлення осередків загорянь, оповіщення про них людей та підрозділів пожежної охорони, видалення продуктів горіння за допомогою систем протипожежної автоматики;

- мінімальний час прибуття пожежних підрозділів до місця імовірної пожежі;

- своєчасне та ефективне проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт.

Міський голова                                                                              Леонід ДУША