Шановні мешканці громади!

Дата: 07.11.2022 14:13

Шановні мешканці громади!

Кожного року в Україні 9 листопада відзначається свято розвитку Державної мови – День української писемності та мови.

Свято започатковане 9 листопада 1997 року, коли Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ №1241/97 «Про День української писемності та мови».

В День української писемності та мови, на Українському радіо традиційно відбувається радіодиктант національної єдності. Цю акцію започатковано з 2000 року. Відтоді щороку всі охочі можуть взяти участь у написанні радіодиктанту та не стільки з’ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.

Так і цьогоріч, з метою пропагування грамотності, підтримки та розвитку державної мови, виховання високої мовної культури 09 листопада 2022 року, у День української писемності та мови, з 11-ї до 12-ї години Українським радіо проводитиметься ХХІІ Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.

Крім того, радіодиктант буде транслюватися в телеверсії, мережах «Фейсбук», «Ютуб».

Цього року, навіть попри повномасштабне вторгнення російської федерації, Всеукраїнський радіодиктант національної єдності стане провідною подією в Україні, що викликає величезний громадський інтерес. Адже вона дозволяє всім охочим писати диктант, відчути себе єдиною потужною спільнотою через приналежність до нашого головного духовного скарбу – рідної мови.

Пропонуємо долучитися до написання радіодиктанту.