Підходяща робота під час воєнного стану

Дата: 06.02.2023 15:38

Підходяща робота під час воєнного стану

Серед основних завдань Державної служби зайнятості - сприяння громадянам у підборі підходящої роботи.

Під час дії воєнного стану підходящою для безробітного та особи, яка шукає роботу, вважається робота, яка відповідає його (її) освіті, професії/професіям (спеціальності/спеціальностям), кваліфікації, набутому особою за період своєї трудової діяльності досвіду роботи.

Разом з тим, підходящою є й робота, яка не потребує кваліфікації (спеціальності), професійної підготовки, або робота, що потребує первинної професійної підготовки, зокрема безпосередньо на робочому місці.

Підбір підходящої роботи здійснюється за місцем звернення особи до органів служби зайнятості та не обмежується межами адміністративно-територіальної одиниці, в якій особа зареєстрована як безробітна чи звернулася для пошуку роботи. При цьому, без згоди особи їй не може пропонуватися робота, яка потребує зміни місця проживання або місця перебування.

Окрім того, під час воєнного стану безробітні можуть залучатися до суспільно корисних робіт.

У разі відмови безробітного від двох пропозицій підходящої роботи або від виконання суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, реєстрація у службі зайнятості припиняється.

Маєте питання? Звертайтеся на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernig

Чернігівський обласний центр зайнятості