Кількість нещасних випадків у 2022 році зменшилась у 2,5 раза

Дата: 13.03.2023 13:50

Кількість нещасних випадків у 2022 році зменшилась у 2,5 раза

За підсумками 2022 року на підприємствах України зареєстровано 4 877 (з них 437 - смертельно) потерпілих від нещасних випадків/гострих професійних захворювань на виробництві, на яких складено акти за формою Н-1/П (пов’язані з виробництвом). З них 1 811 – випадки гострого професійного захворювання працівників закладів охорони здоров’я на COVID-19. Гострі профхвороби склали за підсумками минулого року 37,1% від загальної кількості нещасних випадків.

Порівняно з 2021 роком кількість страхових нещасних випадків зменшилась у 2,5 раза (з 12 315 до 4 877), кількість смертельно травмованих осіб зменшилась на 18,6% (з 537 до 437). Також зменшилась у 4,8 раза кількість потерпілих від випадків ГПЗ COVID-19 (з 8 659 до 1 811), кількість смертельно травмованих осіб з цієї причини зменшилась у 11,7 раза (з 223 до 19).

Найбільша кількість страхових нещасних випадків, без урахування гострих професійних захворювань, зареєстрована у м. Києві (12,1%), Дніпропетровській (10,9%), Львівській (6,8%), Одеській (5,9%), Донецькій (5,8%), Черкаській (5,3%), Київській (5,0%) та Волинській (4,9%) областях. Кількість травмованих осіб у цих областях складає 56,7% від загальної кількості травмованих по Україні.

До основних травмонебезпечних галузей економіки та видів робіт відносяться: охорона здоров’я; добувна промисловість і розроблення кар’єрів; транспорт, складське господарство, поштова і кур’єрська діяльність. Кількість потерпілих осіб у цих галузях складає 74,3% від загальної кількості травмованих по Україні.