Звертаємо вашу увагу!

Дата: 01.07.2024 10:54

Шановні мешканці громади!

Сміттєві баки під тверді побутові відходи вже стають звичним атрибутом вулиць нашої громади. Втім, не всі мешканці знають, як треба правильно експлуатувати ці баки.

Перша проблема: кинуте повз них сміття – це не тільки удар по гігієні вулиць та їх естетичному вигляду, а й  порушення Правил благоустрою та утримання території громади.

Інша проблема: гній, будівельне сміття, земля, рідкі відходи – такі відходи не можна кидати в бак – воно може пошкодити спецтехніку, яка використовується для вивозу сміття.

Сміттєві баки розраховані, щоб в них складувати побутові відходи (запаковані в пакети для сміття), а не будівельні відходи та гілля.

Недопустимі види відходів:

• Будівельні відходи, стружка із дерева, щепа.
  • Великогабаритні відходи.
  • Останки тварин, відходи життєдіяльності тварин, овочі, фрукти, квіти.
  • Рідкі відходи, масла і жири.

Статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів передбачена адміністративна відповідальність, яка тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 грн) і на посадових осіб та підприємців  – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн).

Відповідно до ст. 255 Кодексу, протоколи про порушення мають право складати уповноважені особи виконавчого комітету та органи внутрішніх справ.