Батуринська громада
Бахмацький район, Чернігівська область

День пам'яті Батурина 13 листопада 2017 року

Батурин  гетьманський  - це гордість  кожного українця.

Та  він  живе  в серці кожного з нас і як біль…. Бо приніс себе в жертву  на самому піку свого  розвитку.  309 років   тому  український  народ пережив  одну  з найбільших  своїх  трагедій  – знищення  гетьманської столиці Батурина. Жорстока участь спіткала його захисників та мешканців...  Тоді, у 1708,  у Батурині за допомогою російської зброї і репресій на деякий час було придушено волю українського народу до незалежності.

Та саме  Батурин  дав  усвідомлення  необхідності  боротьби  за  свою державу,  за  свої переконання.  І  сьогоднішня  готовність  українців  захищати батьківщину  формувалася   тут  - в Батурині,  в Конотопі, в Крутах…

13 листопада 2017 р., в День пам'яті Батурина, завітай до міста, яке поклало себе на вівтар боротьби за Україну, схили голову в молитві за небесні тисячі, які прийняв Господь 309 років тому.

Меморіальний захід з нагоди 309-х роковин Батуринської трагедії відбудеться  на території Цитаделі Батуринської фортеці  13 листопада об 11.00.