A A A K K K
для людей із порушенням зору
Батуринська об'єднана територіальна громада
Чернігівська область, Ніжинський район

У березні 2019р. виповнюється 350 років як Батурин став гетьманською столицею України

Дата: 23.01.2019 12:53
Кількість переглядів: 1541

Фото без опису


Так, 2019 рік знаменний для Батурина. В березні виповнюється 350 років як гетьманською столицею України став Батурин. 
Особливий статус Батурина було визначено Глухівськими статтями 6 (16) березня 1669 р., а вже від квітня того року у місті постійно проживає гетьман Дем’ян Ігнатович, якого за три роки змінив Іван Самойлович, а ще через 15 років – Іван Мазепа. Саме Мазепа підніс на найвищий щабель політичну роль Батурина. Тому Батурин першим потрапив на жертовний вівтар виступу Мазепи проти Москви восени 1708 р. Місто було знищене. Ця акція окрім військово-стратегічної мала, в першу чергу, політичну мету: ліквідацію ядра суверенної влади, чим в очах кожного народу і міжнародної спільноти є столиця. 
Хоча резиденція призначеного Петром І гетьмана Івана Скоропадського постала у Глухові, вже гетьман Данило Апостол, пам’ятаючи про те, яке значення мав Батурин для українського народу, неодноразово клопотав про повернення до нього гетьманського осідку, але щоразу отримував від царів категоричну відмову.
У 1750 р. гетьман України Кирило Розумовський зміг повернути резиденцію до Батурина. Він мав грандіозні плани щодо відродження міста і повернення йому столичних функцій та втілював ці плани упродовж 14 років свого гетьманування. Скасування інституту гетьманства (1764) й полково-сотенного устрою (1782) de jure поклали край «столичному» статусу Батурина. 
Проте упродовж останніх 350 років вітчизняної історії саме Батурин є символом нашої сили, боротьби, прагнення до волі української нації.
В 2019 році Україна відзначає на державному рівні 350 років з дня започаткування гетьманської резиденції у місті Батурині (16.03.1669) відповідно до Постанови Верховної Ради України від 18 грудня 2018 року № 2654-VIII. Щиро дякуємо кожному, хто допоміг нам втілити це рішення – В’ячеславу Кириленку, Миколі Княжицькому, Валерію Давиденку, Ростиславу Мартинюку. Ціла низка заходів, про як і ми вас будемо інформувати, впродовж року буде реалізована національним історико-культурним заповідником "Гетьманська столиця"спільно з Батуринською міською радою та друзями Батурина. Сьогодні ж горді представити лого цієї важливої події, яке розроблено науковцями Гетьманської столиці у співпраці з заслуженим художником України Володимиром Тараном (м. Київ) і в основу якого покладено символіку герба нашого міста.
За інф. сторінки в мережі FB 

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь