Бахмацьке об'єднане управління Пенсійного фонду України інформує

Дата: 26.02.2019 16:26

Відповідно до частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено механізм проведення перерахунку раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачені страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.

Отже, з березня поточного року перерахунку підлягають пенсії:

- призначені за зверненнями, які надійшли по 31.12.2018 року включно, розмір пенсій по яким обчислено відповідно до статті 27 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», в тому числі і для пенсій, призначених за спеціальними законами, що використовується в частині розмежування джерел фінансування, із застосуванням показника середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески та який враховано для обчислення пенсії за матеріалами пенсійної справи, - 3764,40 грн;

- призначені за зверненнями, які надійшли по 31.12.2018 року включно, розмір пенсії по яким обчислено з урахуванням заробітку (грошового забезпечення), який визначено відповідно до частини першої статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» із застосуванням показника середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески та який враховано для обчислення пенсії за матеріалами пенсійної справи, - 3764,40 грн;

- призначені за зверненнями, що надійшли по 31.12.2018 року включно, розмір пенсії по яким обчислено відповідно до статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в розмірі відшкодування фактичних збитків із застосуванням показника середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески та який враховано для обчислення пенсії за матеріалами пенсійної справи - 928,81грн.

При проведенні перерахунку з 01.03.2019 року враховано, що на коефіцієнт (17%) підвищується середня заробітна плата (дохід) в Україні, з урахуванням якої визначено заробітну плату для обчислення пенсії по вищезазначеним пенсійним справам. Перерахунку підлягають пенсії, у яких застосовано вартість величини оцінки одного року страхового стажу як 1,0 % так і 1,35 %.

При цьому, при проведенні перерахунку застосовано величину оцінки одного року страхового стажу, яка передбачена статтею 25 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на дату проведення перерахунку, тобто 1,0%. У разі зменшення після проведення зазначеного перерахунку розміру пенсійної виплати, (для пенсійних справ, у яких при призначенні пенсії було враховано величину оцінки одного року страхового стажу 1,35), - розмір пенсійної виплати не перераховується (залишається без змін). Не змінюються також величина оцінки одного року страхового стажу (залишається 1,35) та показник середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески (залишається 3764,40 грн).

Таким чином, для пенсій призначених відповідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» буде застосований показник середньої заробітної плати в Україні 4404,35 грн (3764,40*17%), а Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» - 1086,71 грн (928,81*17%).

Звертаємо увагу, що для категорії осіб, у яких за результами перерахунку у зв'язку із збільшенням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачені страхові внески, розмір підвищення від 0,01 грн до 100,00 грн, встановлюється доплата таким чином, щоб загальна сума підвищення не була меншою за 100,00 грн.

Також з 01.03.2019 автоматизованим способом забезпечено встановлення одноразової виплати індексації за 2015-2016 роки. Виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, збільшеного на коефіцієнт індексу споживчих цін 1,61, обчисленого Держстатом за 2015-2016 роки розмір доплати становить 2410,17 грн (1497,00*1,61).

ОДНОРАЗОВА ВИПЛАТА ІНДЕКСАЦІЇ в сумі 2410,17 грн з 01.03.2019 буде нарахована рівними частинами:

в березні 2019 — 1205,09 грн

в квітні 2019 — 1205,08 грн

Отже, доплата одноразової виплати індексації встановлюється:

- тим у кого загальний розмір пенсії з урахуванням передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсії (крім пенсії за особливі заслуги перед Україною, доплати до надбавок окремим кеатегоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) після проведення основного розрахунку відповідно до частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» не перевищує 1669,20 грн;

- за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу та у чоловіків 25 років, а у жінок 20 років страхового стажу (для осіб, яким пенсія призначена до набрання чинності Законом «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи»).

Начальник Бахмацького об`єднаного управління

Олена Лапа