Батуринська об'єднана територіальна громада
Чернігівська область, Ніжинський район

Про встановлення ставки  транспортного  податку на  території  Батуринської МТГ

Дата: 23.09.2021 17:43
Кількість переглядів: 889

 

  • БАТУРИНСЬКА МІСЬКА РАДА
  • БАХМАЦЬКОГО РАЙОНУ
  • ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

(дванадцята сесія дев’ятого скликання)

 

12 липня 2021 року                           м. Батурин                                       22

 

Про встановлення ставки  транспортного  податку на  території  Батуринської МТГ

 

Керуючись статтею 267 Податкового кодексу України, пунктом 24 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада вирішила:

 1. Встановити ставку транспортного податку на легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше 5 років включно та середньо-ринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового звітного року згідно з
  Додатком 1.
 2. Затвердити положення «Про транспортний податок». (Додається)
 3. Рішення міської та сільських рад, які увійшли до складу Батуринської МТГ, щодо встановлення ставки транспортного податку на їх територіях, визнати такими, що втратили чинність.
 4. Керуючому справами (секретарю) виконавчого комітету Батуринської міської ради забезпечити оприлюднення цього рішення згідно з діючим законодавством.
 5. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку.
 6. Рішення набирає чинності з 1 січня 2022 року.

 

 

 

Міський голова                                                                            Л. ДУША

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1
до рішення про встановлення ставки

транспортного  податку на території 

Батуринської МТГ

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішенням дванадцятої сесії дев’ятого скликання

Батуринської міської ради від 12.07.2021 р. № 22

 

СТАВКИ

транспортного податку

Ставки вводяться в дію з 01 січня 2022 року.

Адміністративно-територіальні одиниці або населені пункти, або території  територіальних громад, на які поширюється дія рішення ради:

Код області

Код району

Код згідно з КОАТУУ

Найменування адміністративно-територіальної одиниці або
населеного пункту, або території територіальної громади

7400000000

7420300000

7420310300

м.Батурин

7400000000

7420300000

7420338600

с. Матіївка (с. Бондарі, с. Веселівка,                с. Голубів, с. Каціри, с. Лопатин, с. Мости,     с. Нове Полісся, с. Обірки, с. Прохори,           с. Шумейкине)

7400000000

7420300000

7420383000

с. Городище (с. Часниківка, с. Шумин)

7400000000

7420300000

7420386500

с. Митченки

7400000000

7420300000

7420387200

с. Пальчики (с. Веселе)

7400000000

7420300000

7420385000

с. Красне (с. Пирогівка, с. Карпенкове, с. Тасуїв)

7400000000

7420300000

7420387000

с. Обмачів (с. Слобідка, с. Осіч, с. Вербівка)

 

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є обєктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Податкового кодексу України.

 

 

 

Міський голова                                                                                      Л. ДУША

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток

до рішення про встановлення ставки

транспортного  податку на території 

Батуринської МТГ

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішенням дванадцятої сесії дев’ятого скликання

Батуринської міської ради від 12.07.2021 р. № 22

 

ПОЛОЖЕННЯ

про транспортний податок

 

 1. Платники податку

 

Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 2.1 пункту 2 цього положення є об’єктами оподаткування.

 

 1. Об’єкт оподаткування

 

Об’єктом оподаткування є легкові  автомобілі, з року  випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньо-ринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об’єму циліндрів двигуна, типу пального.

 

 1. База оподаткування

 

Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 2.1 пункту 2 цього положення.

 

 1. Ставка податку

 

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 2.1 пункту 2 цього положення.

 

 1. Податковий період

 

Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

 

 1. Порядок обчислення та сплати податку

 

Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку і зараховується до відповідного бюджету згідно положення  про бюджетний кодекс України.

Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам-нерезидентам здійснює контролюючий орган за місцем реєстрації об’єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів.

Органи внутрішніх справ зобов’язані до 1 квітня поточного року подати контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування відомості, необхідні для розрахунку та справляння податку фізичними та юридичними особами.

З 1 квітня поточного року органи внутрішніх справ зобов’язані щомісячно, у 10-денний строк після закінчення календарного місяця подавати контролюючому органу відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем реєстрації об’єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця.

Форма подачі інформації встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою-платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт.

Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

За об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

У разі спливу п'ятирічного віку легкового автомобіля протягом звітного року  податок сплачується за період з 1 січня цього року до початку місяця, наступного за місяцем , в якому вік такого автомобіля досяг (досягне) п'яти років.

У разі незаконного заволодіння третьою особою легковим автомобілем , який відповідно до підпункту 2.1 пункту 2 цієї статті є об'єктом оподаткування, транспортний податок за такий легковий автомобіль не сплачується з місяця, наступного за місяцем, в якому мав місце факт незаконного володіння легковим автомобілем, якщо такий факт підтверджується відповідним документом про внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, виданим уповноваженим державним органом.

У разі повернення легкового автомобіля його власнику (законному володільцю) податок за такий легковий автомобіль сплачується з місяця, в якому легковий автомобіль було повернено відповідно до постанови слідчого, прокурора чи рішення суду. Платник податку зобов'язаний надати контролюючому органу копію такої постанови (рішення) протягом 10 днів з моменту отримання.

У разі незаконного заволодіння третьою особою легковим автомобілем, який відповідно до підпункту 2.1. пункту 2 цього розділу є об'єктом оподаткування, уточнююча декларація юридичною особою – платником податку подається протягом 30 календарних днів з дня внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

У разі повернення легкового автомобіля його власнику уточнююча декларація юридичною особою – платником податку подається протягом 30 календарних днів з дня складання постанови слідчого, прокурора чи винесення ухвали суду.

Фізичні особи – платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації для проведення звірки даних щодо:

 • а) об'єктів оподаткування, що перебувають у власності платника податку;
 • б) розміру ставки податку;
 • в) нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів (зокрема документів, що підтверджують право власності на об'єкт оподаткування, перехід права власності на об'єкт оподаткування), контролюючий орган за місцем реєстрації платника  податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

Фізичні особи – нерезиденти у порядку, визначеному цим пунктом, звертаються за проведенням звірки даних до контролюючих органів за місцем реєстрації об'єктів оподаткування.

 

 1. Порядок сплати податку

 

Податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до сільського бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

 

 1. Строки сплати податку

 

Транспортний податок сплачується:

 • а) фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;
 • б) юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

 

 

 

Міський голова                                                                                      Л. ДУША

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь