Ви запитували, ми відповідаємо

Дата: 01.02.2022 13:02

Ви запитували, ми відповідаємо

- Мій трудовий стаж майже 50 років. А пенсія 2200. Чому так?

- Розмір пенсії залежить від двох показників — заробітку та стажу, і якщо один із цих показників невисокий, то, відповідно, й розмір пенсії виходить невеликий. Хоч у Вас стаж дуже солідний, та, ймовірно, зарплата була невисокою, тому, судячи з усього, й розмір пенсії, обчислений із Ваших індивідуальних показників, не дотягує навіть до 2200 грн, от Вам і дають доплату до цієї суми. Для цього й запроваджена модель — доплата до 2200, щоб люди, які мають багато стажу, але у яких була мала зарплата, отримували хоч трохи більшу пенсійну виплату. Аби у Вас не було стільки років стажу, пенсія взагалі була б 1934 грн, прожитковий мінімум, і все.

За інформацією фахівців Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області