Новини ПФУ
Працюємо разом задля Перемоги!
Для роботи пенсійної служби в умовах воєнного стану, обстрілів та ракетних ударів надзвичайно важливим є безперебійне електропостачання.
Призначення та виплата пенсій, житлових субсидій та пільг, допомоги на поховання, лікарняних та регресних виплат, функціонування електронних реєстрів неможливі без сталого постачання електричної енергії.
Цими днями Головному управлінню Пенсійного фонду України в Чернігівській області передано у тимчасове користування п’ять дизельних генераторів потужністю 6 кВт. Обладнання надійшло за сприяння представників політичної партії «Слуга Народу» народного депутата України Сергія Гривка, депутата Чернігівської обласної ради Івана Дементова та представниці ГО «УПС! ЖИТТЯ В МОЄМУ МІСТІ» Кристини Ненно.
Генератори допоможуть забезпечити стабільну роботу підрозділів Головного управління, своєчасний прийом і якісне обслуговування цивільних пенсіонерів, військовослужбовців та інших категорій громадян за умов тривалої відсутності електроенергії.
Висловлюємо щиру подяку партнерам за добру справу, підтримку і допомогу в цей важкий для України час!
Працюємо разом кожен на своєму фронті задля Перемоги! Все буде Україна!
Як «оптимізувати» пенсію?
Законодавством передбачено можливість виключення місяців із «невигідною» заробітною платою (низькими порівняно з іншими місяцями коефіцієнтами) з періоду, за який враховується заробіток для обчислення пенсії. Це робиться для того, щоб не допустити зменшення зарплати для обчислення пенсії, і, в результаті, підвищити розмір пенсії. Таке виключення – називають «оптимізацією заробітку». При «оптимізації» можливо виключити із підрахунку зарплати періоди до 60 календарних місяців страхового стажу підряд, але не більш як 10% тривалості страхового стажу, обчисленого в одинарному розмірі.
2022 року до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» було внесено зміни, які дозволяють, якщо це доцільно, виключити як невигідні з періоду, за який враховується зарплата для обчислення пенсії, місяці заробітної плати, нарахованої в період воєнного стану та протягом трьох календарних місяців після його припинення або скасування. Тобто, період роботи під час воєнного стану буде враховано до страхового стажу з урахуванням сплачених внесків, а заробіток для обчислення пенсії за цей час можна оптимізувати.
Додатково (понад 10% страхового стажу) за бажанням пенсіонера (вибір, який зазначається в заяві: вилучити з підрахунку обраний період або зробити це автоматизованим способом) може бути виключено, зокрема, період карантину (з місяця його запровадження у 2020 році та шести календарних місяців після його завершення), воєнного стану (з місяця його введення та протягом трьох календарних місяців після його припинення або скасування).
У всіх випадках після проведення оптимізації період, за який враховується заробітна плата для обчислення пенсії, не може бути меншим ніж 60 календарних місяців.
За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області