ПОЛІЦІЯ ІНФОРМУЄ!

Дата: 08.12.2023 14:23

ПОЛІЦІЯ ІНФОРМУЄ!

Щорічно у світі з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», метою якої є привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства.

Звернемо увагу на таке поняття як домашнє насильство! Домашнє насильство - проблема яка з початком збройної агресії рф нікуди не зникла. Домашнє насильство це не тільки побиття чи інші фізичні дії. Крики, приниження, позбавлення економічних благ (житла, харчування, заборона працювати або навпаки примушувати), протиправне посягання на статеву недоторканність – це все теж прояви домашнього насильства.

НЕ ТЕРПИ – більшість жертв фізичного насильства тривалий час дозволяли кривдити себе на словесному рівні

ПРАВИЛЬНО ОЦІНЮЙ СИТУАЦІЮ – у разі загрози сімейному конфлікту який відбувається в будинку чи квартирі треба вийти з дому - конфлікт на людях, як правило, стає менш напруженим.

БУДЬТЕ ОСОБЛИВО ОБЕРЕЖНИМИ З П’ЯНИМИ – у такому стані інколи агресивними стають цілком неконфліктні люди.

НАСИЛЬНИК ПОВИНЕН ЗНАТИ, ЩО ОБОВЯЗКОВО БУДЕ ПОКАРАНИЙ – покарання у виді адміністративної та кримінальної відповідальності

Отже, якщо стосовно вас чи вашої дитини вчиняється домашнє насильство необхідно звертатись до поліції за номером 102. Поліція зобов’язана зафіксувати факт домашнього насильства, скласти стосовно кривдника адміністративний протокол та виписати терміновий заборонний припис