Звіт міського голови Леоніда Душі перед Батуринською міською територіальною громадою за 2021 рік
Звіт міського голови Леоніда Душі перед Батуринською міською територіальною громадою за 2021 рік
1. Бюджетно-фінансова політика
Дохідна частина міського бюджету за 12 місяців 2021 року по власних надходженнях, без урахування трансфертів загального фонду, виконана на 116,73 %.
За рахунок коштів бюджету розвитку було здійснено капітальних видатків в сумі 17 853,49 тис. грн., а саме:
- 42,52 тис. грн. – придбання комп'ютерів в комплекті – 2 шт., багатофункціонального пристрою – 1 шт. – державне управління;
- 297,0 тис. грн. – капітальний ремонт шкільного автобуса Батуринської ЗОШ;
- 127,97 тис. грн. (кошти місцевого бюджету) – придбання комп'ютерів в зборі – 2 шт., багатофункціонального пристрою – 1 шт. (для Батуринської ЗОШ), бензопил – 2 шт. (Батуринська ЗОШ та Красненська філія), системи комплексного очищення води (Митченківська філія) та відкритої шафи для кабінету початкових класів (Городищенська філія);
- 464,0 тис. грн. (залишок освітньої субвенції) – придбання мультимедійних комплексів – 2 шт., ноутбуків – 12 шт., багатофункціональних пристроїв – 2 шт. для Красненської та Митченківської філій Батуринської ЗОШ;
- 36,41 тис. грн. (кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами) – придбання комплекту обладнання для дітей з особливими освітніми потребами для Красненської філії Батуринської ЗОШ;
- 101,53 тис. грн. – придбання інтерактивної дошки, проектора та двох ноутбуків (91,38 тис. грн. – кошти субвенції з державного бюджету НУШ та 10,15 тис. грн. – співфінансування з місцевого бюджету) – для Городищенської та Митченківської філій Батуринської ЗОШ;
- 3 912,66 тис. грн. (562,02 тис. грн. – залишок освітньої субвенції та 3 350,64 тис. грн. коштів місцевого бюджету) – ПКД, БМР, ТН «Капітальний ремонт будівлі Батуринської ЗОШ І-ІІІ ст. по вул. В.Ющенка, 47В в м. Батурин Бахмацького району, Чернігівської області» (перерахунок в поточні ціни);
- 1 515,75 тис. грн. – ПКД, БМР, ТН «Теплова модернізація (капітальний ремонт) будівлі Батуринської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів по вул. В. Ющенка, 47В в м. Батурин Бахмацького району, Чернігівської області» Перерахунок в поточні ціни;
- 1 312,39 тис. грн. (44,33 тис. грн. – залишок освітньої субвенції, 1 268,06 тис. грн. коштів місцевого бюджету) – ПКД, БМР,ТН «Реконструкція системи опалення (встановлення блочно-модульної котельні) Городищенської філії Батуринської ЗОШ І-ІІІ ст., що знаходиться за адресою: вулиця Шевченка, 2, село Городище, Ніжинського району, Чернігівської області»;
- 957,21 тис. грн. – ПКД, БМР, ТН «Реконструкція системи опалення (встановлення блочно-модульної котельні) Красненського НВК Батуринської міської ради, що знаходиться за адресою: вулиця Шкільна 1, село Красне, Чернігівської області»;
- 14,22 тис. грн. (94,15 % від запланованого) – придбання комп'ютера в комплекті – 1 шт. – для КУ "ЦНСП" Батуринської міської ради;
- 927,71 тис. грн. – придбання екскаватора та зелених насаджень – організація благоустрою населених пунктів;
- 1 803,95 тис. грн. – придбання житла для дітей-сиріт за рахунок коштів субвенції з місцевого бюджету на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету;
- 2 727,89 тис. грн. (1 688,94 тис. грн. – субвенція з державного бюджету, 1 038,95 тис. грн. – співфінансування з місцевого бюджету) – ПКД, БМР, ТН «Капітальний ремонт внутрішніх приміщень сільської лікарської амбулаторії КНП «Батуринський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» по вул. Шевченка, 3а в с. Городище, Бахмацького району Чернігівської області, Батуринської міської ради»
- 1 526,92 тис. грн. – ПКД, БМР, ТН «Капітальний ремонт покрівлі сільської лікарської амбулаторії КНП "Батуринський міський центр первинної медико-санітарної допомоги" по вул. Шевченка, 3а в с. Городище, Бахмацького району, Чернігівської області» (перерахунок в поточні ціни);
- 2 085,36 тис. грн. (99,97% від запланованого) – ПКД, БМР, ТН «Будівництво вуличного освітлення по вулицях міста Батурин: вул. Кооперативна, вул. Набережна, вул. Партизанська, вул. Шевченка, вул. Соколова, вул. Грушевського, вул. Самойловича, частині вул. В. Ющенка, І пров. В. Ющенка, ІІ пров. В. Ющенка, І пров. Партизанський, ІІ пров. Партизанський».
2. Регулювання земельних відносин
За результатом роботи відділу земельних відносин, комунального майна та житлово-комунального господарства Батуринської міської ради станом на 01.01.2022 року опрацьовано понад 1883 звернень суб’єктів господарювання та громадян. З них, понад 1750 чоловік отримали позитивні рішення міської ради.
Більшість прийнятих рішень стосується громадян на предмет надання дозволу на складання проектів землеустрою, технічних документацій та їх затвердження по земельних ділянках для будівництва і обслуговування житлових будинків, господарських будівель та споруд, для ведення особистого селянського господарства, а також індивідуального садівництва тощо.
Станом на 01.01.2022 року зареєстровано:
- 11 договорів оренди землі;
- укладено 38 додаткових угод до договорів оренди землі.
Крім того, 50 учасникам АТО надано дозвіл на виготовлення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства з правом безоплатної передачі у власність.
Прийнято заяв на отримання витягів з ДЗК – 748, з них витягів про нормативно грошову оцінку – 205, відповіді на публічну інформацію – 2, підготовлено листів до Головного управління Держгеокадастру – 9. Були замовлені технічні документації по нормативним грошовим оцінкам на 26 населених пунктів. Також з 1 січня 2021 року вступила в дію нова технічна документація з нормативно грошової оцінки земель м. Батурин.
У 2021 році проведено 1 земельний аукціон. Шляхом проведення земельних торгів у формі аукціону продано право оренди (річний розмір орендної плати складає 49,2 % від нормативно грошової оцінки земельної ділянки) на 1 земельну ділянку. Надходження до міського бюджету від продажу права оренди земельної ділянки становить 88437,00 грн.
Рішенням шостої сесії дев’ятого скликання Батуринської міської ради від 05.03.2021 Про затвердження Програми «Благоустрій Батуринської МТГ на 2021 рік» № 9, відповідно до якої на здійснення заходів із землеустрою заплановано використати 247 тис. грн..
3. Надання адміністративних та соціальних послуг
Станом на 01.01.2022р., через відділ «Центр надання адміністративних та соціальних послуг» Батуринської міської ради (далі – ЦНАСП) надається понад 122 адміністративних та соціальних послуг.
У ЦНАСПі здійснюється видача посвідчень батькам багатодітної сім’ї та дітям з багатодітної сім’ї. За 2021 рік було видано 7 посвідчень батькам багатодітної сім’ї та 9 посвідчень дітям з багатодітної сім’ї. Також при народженні дитини сім’ї отримують одноразову допомогу в розмірі 5000 грн за першу та другу народжену дитину, та 10 000 грн – за третю і кожну наступну. З початку року таку допомогу отримали 19 сімей.
Протягом звітного періоду ЦНАСП та віддалені робочі місця використовують програмний комплекс «Соціальна громада», РТГ та ІС «Вулик», всі працівники зареєстровані на порталі «Дія».
Таким чином, досягнуто цілі щодо забезпечення надання через ЦНАСП широкого спектру адміністративних та соціальних послуг, у тому числі онлайн послуг.
За 2021 рік відділом «ЦНАСП» Батуринської міської ради проводиться робота над вдосконаленням своєї роботи відповідно до вимог чинного законодавства, спрощенням, оперативністю та покращенням умов їх отримання.
Продовжується співпраця відповідно до укладених угод з:
- Управлінням Державної міграційної служби України в Чернігівській області;
- Головним управлінням пенсійного фонду України в Чернігівській області;
- Управлінням соціального захисту населення Ніжинської РДА;
- Бахмацькою районною філією Чернігівського обласного центру зайнятості;
- Головним управлінням Держгеокадастру в Чернігівській області.
У відділі ЦНАП забезпечується ведення реєстрів, таких як:
- інтегрована система «Соціальна громада»;
- реєстр «Територіальна громада»;
- реєстр «Виборців»;
- інформаційна система “Вулик” з доступом до системи Дія;
За допомогою інтегрованої системи «Соціальна громада» відділ «ЦНАСП» та віддалені робочі місця забезпечують електронний обмін даними, що набагато спрощує і пришвидшує обмін і опрацювання інформації.
При оформленні субсидій, допомог, пільг, жителі громади звертаються до спеціалістів відділу «ЦНАСП», де приймаються документи згідно визначених переліків, на місці сканують і направляють в електронному вигляді за допомогою інтегрованої системи «Соціальна громада» до управління соціального захисту населення.
Працівниками відділу «ЦНАСП» надаються різноманітні консультації та допомога зокрема при запису до електронної черги Державної міграційної служби на заміну чи отримання паспорта, та багато інших випадків з метою покращення доступу жителів до отримання різноманітних послуг.
За 2021 рік прийнято 823 заяви для призначення різних видів допомог, а саме: субсидій- 440, пільг-114, соціальних допомог-269. За допомогою інтегрованої системи «Соціальна громада» відділом «ЦНАСП» опрацьовано та передано до управління соціального захисту населення – 478 справ.
Працівники відділу «ЦНАСП» кожного дня плідно працюють для покращення якості отримання різноманітних послуг жителями Батуринської територіальної громади. Центр надання адміністративних та соціальних послуг постійно удосконалює свою роботу, розширює спектр послуг, забезпечує комфортне перебування відвідувачів у Центрі та високу якість обслуговування.
4. Надання соціальних послуг
КУ «Центр надання соціальних послуг» Батуринської міської ради протягом звітного періоду обслуговувала:
- осіб похилого віку;
- осіб з інвалідністю;
- хворих (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці) у разі, коли вони на своєму утриманні мають неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку;
- внутрішньо - переміщених осіб, учасників АТО, сімей, дітей та молодь, осіб, звільнених з місць позбавлення волі, які перебувають у складних життєвих обставинах, у зв’язку з безробіттям і зареєстровані в державній службі зайнятості, як такі, що шукають роботу;
- осіб, з числа випускників інтернатних закладів;
- сім’ї, де один чи кілька членів мають інвалідність;
- сім’ї усиновлювачів, опікунів/піклувальників;
- одиноких матерів;
- осіб, з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
- особи, які перебували/перебувають у конфлікті з законом та їх сім’ї.
За звітний період по Батуринській міській територіальній громаді налічується:
- діти з інвалідністю (до 18 років) – 17 чоловік;
- особи з інвалідністю (від 18 років) – 145 чоловік;
- діти з багатодітних сімей - 211 дітей;
- учасники АТО та їх сім’ї - 65 чоловік;
- діти, які перебувають в СЖО – 45 чоловік.
У структурі Центру надання соціальних послуг відбулись кардинальні зміни, у зв’язку з розширенням територіальної громади. Наразі у Центрі 2 фахівці із соціальної роботи та 11 соціальних робітників.
За 12 місяців поточного року громадяни отримали такі соціальні послуги:
- консультування – 375 особи;
- соціальний супровід – 45 осіб;
- інформування –375 особи;
- догляд вдома -122.
- догляд стаціонарний - 26 осіб.
Фахівцями впродовж 12 місяців було охоплено 116 сімей та осіб, в яких виховується діти, 16 таких сімей, перебувають в складних життєвих обставинах та взяті під соціальний супровід.
Всього по громаді налічується 15 осіб з числа дітей сиріт (з 18 до 23 років). 3 особи з дітей-сиріт отримали житло по державній програмі. Фахівцями із соціальної роботи постійно проводиться робота із питань підтримки таких сімей.
Відвідуються сім’ї, яким призначена допомога при народженні дитини, обстежено – 30 сімей.
Також Центр надає послугу «Догляд вдома», яка спрямована на надання послуг одиноким непрацездатним громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги за місцем проживання. На обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома - 122 особи, серед яких 15 осіб ветеранів праці, 12 особи з інвалідністю.
Із них:
- 87 осіб 80 років і старші;
- 8 осіб старші за 90 років.
Обслуговують їх 11 соціальних робітників.
Послуга «Догляд вдома» надається на платній, з установленням диференційованої плати, та безоплатній основі, в залежності від доходу отримувача послуги.
Послуга « Догляд стаціонарний» надається відділенням стаціонарного догляду людям похилого віку, особам з інвалідністю.
За 2021 рік послугу отримало 26 осіб
Із них:
- 14 особи 80 років і старші;
- 8 осіб з інвалідністю.
Послуга «Догляд стаціонарний» надається на платній, з установленням диференційованої плати, та безоплатній основі, в залежності від доходу отримувача послуги.
Чітка організація взаємодії суб’єктів соціальної роботи в громаді допомагає зменшити показник кількості сімей, які опинились у СЖО.
Заборгованість по заробітний платі працівникам соціального захисту відсутня.
5. Освіта
Головним завданням освітянської галузі МТГ у звітному періоді п.р. була підготовка закладів освіти МТГ до нового 2021-2022 навчального року.
Заклади освіти спрямовували свою діяльність на вирішення питань створення мотивуючого простору, просторово-предметного оточення закладів освіти; забезпечення енергоефективності будівель закладів освіти; забезпечення створення у закладах освіти інклюзивного освітнього та безперешкодного (безбар’єрного) середовища для осіб з особливими освітніми потребами; створення умов для здобуття освіти із застосуванням новітніх інформаційно-комунікаційних засобів та технологій; використання матеріально-технічної бази закладів освіти для забезпечення всебічного розвитку особистості здобувачів освіти.
Протягом липня-вересня 2021 року проведено комплекс робіт з капітального ремонту внутрішніх приміщень будівлі Батуринської ЗОШ І-ІІІ ст. та з теплової модернізації цієї будівлі. У Красненській філії І-ІІ ст. Батуринської ЗОШ І-ІІІ ст. здійснено реконструкцію системи опалення: встановлено блочно-модульну котельню. Всі заклади освіти провели косметичні ремонти приміщень до початку нового 2021-2022 навчального року.
Проводилась робота щодо зміцнення матеріально-технічної бази закладів освіти. Для Красненської та Митченківської філій І-ІІ ст. Батуринської ЗОШ І-ІІІ ст. придбані інтерактивні дошки з принтерами та по шість ноутбуків. Для перших класів Нової Української Школи закладів освіти МТГ придбано дидактичні матеріали на 49тис. 744 грн(44тис 769грн – кошти субвенції з державного бюджету, 4тис. 975 грн.-кошти бюджету МТГ), сучасні шкільні меблі на суму 57 тис. 098 грн(51тис.377 грн та 5тис.721 грн відповідно), комп’ютерне обладнання на суму 32 тис. 947 грн.(29тис. 652 грн та 3тис.295 грн відповідно).
Один із важливих напрямків діяльності освітянської галузі є оздоровлення дітей. Відділом освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту міської ради було направлено четверо дітей пільгової категорії (з багатодітних родин) до оздоровчих закладів України за бюджетні кошти (1 дитина в позаміський дитячий заклад оздоровлення та відпочинку Чернігівської обласної ради «Дивосвіт» у Сновську, двоє дітей- в ДПУ «МДЦ «Артек»,1 дитина – в ДП «Український дитячий центр «Молода гвардія») та для однієї дитини організовано оздоровлення за батьківські кошти в ПДЗОВ «Дивосвіт». Пришкільні табори з денним перебуванням дітей цього року не працювали із-за карантинних обмежень, тому батьки оздоровлювали дітей за власні кошти самостійно.
До 1 вересня п.р. проведено всі організаційні дії, пов’язані з реорганізацією Городищенського, Красненського, Митченківського, Обмачівського НВК, Батуринського ДНЗ «Віночок» шляхом їх приєднання до Батуринської ЗОШ І-ІІІ ст.ім. Григора Орлика з пониженням ступеня й отриманням статусу філій та дошкільного підрозділу відповідно. Проведено також комплекс організаційних заходів, спрямованих на надання фінансової автономії Батуринської ЗОШ І-ІІІ ст.ім. Григора Орлика.
У серпні 2021 року відділом освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту міської ради проведено конференцію педагогічних працівників закладів освіти МТГ, на якій підведено підсумки роботи освітянської галузі за 2020-2021 навчальний рік та визначено основні напрямки роботи на 2021-2022 навчальний рік.
Новий 2021-2022 навчальний рік в опорному закладі загальної середньої освіти - Батуринській ЗОШ І-ІІІ ст.ім. Григора Орлика розпочали 541 учень в 44 класах та 121 вихованець дошкільних підрозділів школи та її філій в т. ч.:
- 12 дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у 12 інклюзивних класах;
- у Батуринській ЗОШ І-ІІІ ст. - 327 учнів;
- у Городищенській філії ІІ ст. - 93 учні та 17 вихованців дошкільного підрозділу;
- у Красненській філії І-ІІ ст. - 56 учнів та 13 вихованців дошкільного підрозділу;
- у Митченківській філії І-ІІ ст. - 57 учнів та 13 вихованців дошкільного підрозділу;
- у Обмачівській філії І ст. - 8 учнів та 7 вихованців дошкільного підрозділу;
- у дошкільному підрозділі – 71 дитина у трьох групах.
У опорному закладі загальної середньої освіти працює 97 педагогічних працівників, 74- непедагогічних працівники.
Закладом освіти організовано підвіз учнів та педагогічних працівників до місця навчання і у зворотньому напрямку. До Батуринської ЗОШ І-ІІІ ст. підвозиться 90 дітей, до Городищенського НВК -35. Три шкільні автобуси здійснює підвіз дітей та вчителів.
У опорному закладі загальної середньої освіти функціонує три групи подовженого дня на 30 дітей кожна (дві в Батуринській ЗОШ І-ІІІст., одна – в Городищенській філії І-ІІ ст.).
У закладах освіти МТГ приділяється увага роботі з обдарованою молоддю. З цією метою для них організовано роботу 10 гуртків для 155 учнів. До участі в роботі гуртків залучаються також діти з особливими освітніми потребами.
У дошкільному підрозділі Батуринської ЗОШ І-ІІІ ст. функціонує гурток «English is fun» для 25 вихованців старшої групи.
Батуринською міською радою також заключено угоду з Бахмацькою міською радою, відповідно до якої Батуринська міська рада надає субвенцію загального фонду з бюджету Батуринської міської територіальної громади Бахмацькій міській раді для утримання Бахмацької дитячо-юнацької спортивної школи, зокрема для проведення заходів, придбання обладнання та виплати заробітної плати з нарахуваннями тренерам, що проводять тренування з дітьми шкільного віку Батуринської міської територіальної громади (один тренер - 29 вихованців,м.Батурин). Відповідно до цієї угоди за рахунок бюджету Батуринської міської територіальної громади утримується також керівник гуртка «Спортивний туризм (Пішохідний)» Бахмацького будинку дитячої та юнацької творчості Бахмацької міської ради (один тренер – 43 учні, с. Митченки, с. Красне).
У новому навчальному році максимально спрямовані зусилля на проведення реформування системи шкільного харчування. Розбудова системи здорового харчування, формування культури харчування та правильних харчових звичок – це стратегічні цілі, визначені Національною стратегією розбудови безпечного і здорового освітнього середовища в Новій українській школі, схваленої Указом Президента України 25.05.2020 № 195/2020.
Для всіх дітей організовано гаряче харчування відповідно до нових вимог з урахуванням нових норм й організації харчування в закладах освіти.
Пільгові категорії дітей забезпечуються гарячими обідами за рахунок бюджету Батуринської міської територіальної громади. Вартість харчування одного дня на 1 дитину (одного дітодня) в закладах загальної середньої та дошкільної освіти міської ради для учнів 1-4 класів та дітей пільгової категорії становить 13 грн., для учнів, які харчуються за батьківські кошти – 10 грн., для вихованців дошкільних підрозділів філій з 2-х разовим харчуванням – 18 грн., для вихованців дошкільного підрозділу з 3-х разовим харчуванням – 28 грн.
Батьківська плата за харчування в дошкільному підрозділі Батуринської ЗОШ І-ІІІ ст. становить 60% від вартості харчування однієї дитини на день, у дошкільних групах філій - у розмірі 50%.
Забезпечується харчування дітей повністю за кошти міського бюджету таких пільгових категорій:
- дітей – сиріт;
- дітей з інвалідністю;
- дітей, позбавлених батьківського піклування;
- дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;
- дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах;
- дітей, батьки яких загинули під час проведення антитерористичної операції;
- дітей працівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов'язків;
- дітей громадян, мобілізованих на особливий період;
- дітей, демобілізованих учасників бойових дій ;
- дітей з сімей, батьки яких отримали інвалідність як учасники бойових дій;
-дітей, батьки яких отримали поранення під час проведення антитерористичної операції;
- дітей тимчасово переселених з території проведення антитерористичної операції та Автономної Республіки Крим;
- дітей , потерпілих від Чорнобильської катастрофи;
- учнів 1-4 класів;
- дітей-напівсиріт ( які втратили одного із батьків).
Для батьків, у сім’ях яких троє і більше дітей, зменшена на 50% оплата за харчування дітей в дошкільних підрозділах.
У звітному періоді особлива увага в закладах освіти сконцентрована на:
- забезпечення виконання норм харчування,
- впровадження нових підходів до організації шкільного харчування в контексті розроблення нових меню,
- професійної підготовки кухарів;
- проведення роз’яснювальної роботи з батьками;
- осучаснення матеріально-технічної бази харчоблоків,
- впровадження системи безпечності та якості харчових продуктів і процесів виробництва (НАССР).
Здобувачі освіти разом з педагогічними працівниками долучалися до проведення в МТГ заходів до державних свят. Ними була підготовлена двохденна локація на культурно-масовому розважальному заході «БАТУРИНФЕСТ «Шабля», присвяченому 30-річчю незалежності України- «З Днем народження, моя Україно!».
З урахуванням карантинних обмежень у всіх закладах освіти відбулися урочисті заходи до Дня Знань, години пам’яті «Бабин Яр – страшний символ Голокосту на українській землі», низка заходів до Дня захисників та захисниць України: години спілкування «Козацтво, як втілення національно-етичного ідеалу», зустрічі з учасниками АТО «Сила нескорених!», ранкові зустрічі для учнів початкових класів «Шануй звичаї козацького роду», перегляд відео роликів «Захисники України»,«Ми дякуємо нашим захисникам», квест-гра «Козацькі забави» та інші заходи.
У закладах освіти МТГ постійно проводяться протиепідемічні заходи з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19. Проведено комплекс організаційних дій, спрямованих на проведення вакцинації працівників від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом. За звітний період вакциновано 135 працівників освіти(84,4%).
6. Культура
Протягом 2021 року мережа закладів культури міської територіальної громади залишалася стабільною. Відповідно до своїх повноважень на належному рівні функціонували та забезпечували надання культурних послуг населенню громади Батуринський міський, Городищенський, Красненський, Митченківський, Обмачівський сільські Будинки культури, Матіївський, Пальчиківський, Часниківський, Осіцький сільські клуби, Батуринська міська бібліотека та п’ять сільських бібліотек.
Робота закладів культури МТГ у звітному періоді здійснювалась відповідно до планів роботи та була спрямована на забезпечення на території громади реалізації державної політики у сфері культури, мистецтва, охорони культурної спадщини, клубної та бібліотечної справи.
З метою залучення населення МТГ до культурно-мистецької діяльності згідно з розпорядком роботи працювали гуртки сольного співу, естрадні, художнього читання, драматичний, клуби за інтересами та інші аматорські формування. Над розширенням свого репертуару працював фольклорно-обрядовий ансамбль Батуринського міського Будинку культури «Козацька душа». Напрацьована система проведення в закладах культури дискотек, вечорів відпочинку для молоді не завжди є достатньо ефективною. Часто молодь віддає перевагу іншим закладам для проведення свого дозвілля. Цей напрямок діяльності потребує вдосконалення.
Культурно-мистецькі заходи у всіх закладах культури громади традиційно проводились до всіх державних свят.
До свята Івана Купала всі заклади організували масові святкові дійства «На Купала сонце грало».
Батуринською міською бібліотекою проводилися літні читання «Граємось, відпочиваємо і з насолодою читаємо!».
До Дня Хрещення Київської Русі-України 28 липня в Батуринській міській бібліотеці проведено історичну годину «Духовна спадщина українського народу» та виставка-огляд «Хрещення України-Русі: перша сходинка до державності».
З метою гідного відзначення 30-ї річниці незалежності України та Дня Державного Прапора України на території населених пунктів міської територіальної громади відбулася низка урочистих заходів.
Наймасштабнішим був дводенний культурно-масовий розважальний захід в м. Батурин «БАТУРИНФЕСТ «Шабля», присвячений 30-річчю незалежності України - «З Днем народження, моя Україно!». Всі заклади культури міської територіальної громади гідно представили свої програми та стали активними учасниками фестивалю. Батуринська міська бібліотека представила тематичну книжкову виставку «Же през шаблю маєм право». Напередодні всі працівники закладів долучилися до організації святкового оформлення населених пунктів територіальної громади державною символікою кольорів державного прапора, організували упорядкування об’єктів культурної спадщини, пам’ятників та місць поховання осіб, які загинули у боротьбі за свободу і незалежність України, воїнів, полеглих у боях, територій, прилеглих до приміщень закладів культури.
23 серпня 2021 року з нагоди Дня Державного Прапора України в м. Батурин на території НІКЗ «Гетьманська столиця» за участі голови Чернігівської облдержадміністрації, керівництва міської ради, громадськості відбулася урочиста церемонія підняття найбільшого в області Державного Прапора України.
У День Незалежності України проведено покладання квітів (квіткових композицій) до пам’ятників, пам’ятних знаків, місць поховань видатних діячів українського державотворення.
У закладах культури МТГ проведено тематичні заходи «Тиждень Незалежності»:
- акція до 30- річчя Незалежності «Ти у мене єдина»;
- інфостоп «Мій прапор-святиня»;
- історичний екскурс «Україна суверенна-від витоків до сьогодення»;
- віртуальна мандрівка «Туристичні родзинки України»;
- інтернет-мандри «Україна унікальна, Україна надзвичайна»;
- виставка майстрів декоративно-прикладного мистецтва;
- марафон незалежності «У моєму серці – Україна» (спільна виставка бібліотечних установ громади - виставка-інсталяція книг, рушників, квітів);
- інші заходи.
У міській та сільських бібліотеках були оформлені виставки періодичної, науково-популярної, інформаційно-довідкової літератури, інших матеріалів, які висвітлюють історію державотворення, тенденції розвитку суспільства в Україні.
У вересні 2021 року в закладах культури міської територіальної громади проведено заходи, пов’язані з 80-ми роковинами трагедії Бабиного Яру:
- Години пам’яті «Бабин Яр - страшний символ Голокосту на українській землі», «Все мовчки тут кричить», «Бабин Яр: пам’ять не мовчить»;
- Перегляд відеороликів «Трагедія Бабиного Яру - трагедія українського народу»;
- Інформаційні хвилинки «А Бабин Яр мовчить»;
- Година-реквієм «Лиш пам’ять спомин береже»;
- Тематичні виставки друкованих видань, фотоматеріалів в бібліотеках «Біль нашої пам’яті».
У Батуринській міській бібліотеці постійно діє акція «Подаруй бібліотеці книгу».
До Всеукраїнського Дня бібліотек у бібліотечних закладах МТГ проведено тиждень популяризації бібліотек та бібліотечної професії «Бібліотека-відкритий світ читання», в рамках якого відбувся День відкритих дверей: « Бібліотека – твій перший крок до успіху».
У Батуринській міській бібліотеці проведено круглий стіл за участі бібліотекарів МТГ, директора Батуринської ЗОШ І-ІІІ ст., працівників відділу освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту міської ради.
Всі працівники закладів культури брали активну участь у проведенні робіт з підготовки закладів до роботи в осінньо-зимовий період та впорядкуванні прилеглих до їх приміщень та закріплених територій.
У закладах культури МТГ також системно проводяться протиепідемічні заходи з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19.
7. Служба у справах дітей
Діяльність служби у справах дітей спрямована на виконання Законів України “Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей”, “Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування”, ”Про охорону дитинства”, Указів та Доручень Президента України, постанов Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 року №866 “Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини”, від 08.10.2008 року №905 «Порядок провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей», Місцевого плану реформування системи інституційного догляду та виховання дітей в Батуринській об’єднаній територіальній громаді на 2019 – 2026 роки, Програми соціальної підтримки сімей з дітьми, розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, попередження дитячої бездоглядності та безпритульності у Батуринській МТГ на 2021 рік, рішень міської ради та виконавчого комітету, розпоряджень міського голови та Положення про службу у справах дітей Батуринської міської ради.
Служба у справах дітей Батуринської міської ради утворена як юридична особа публічного права з 01 липня 2018 року. На даний час у службі працює одна особа – начальник служби у справах дітей Ігнаткович Ірина Сергіївна.
В Батуринській міській громаді проживає 795 дітей, з них 7 дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, 2 дитини, які перебувають в складних життєвих обставинах. Дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які прибули з районів проведення антитерористичної операції або тимчасово окупованих територій України в громаді немає.
Протягом 2021 року проведено ряд організаційних і практичних заходів на виконання Місцевого плану реформування системи інституційного догляду та виховання дітей в Батуринській об’єднаній територіальній громаді на 2019 – 2026 роки та Програми соціальної підтримки сімей з дітьми, розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, попередження дитячої бездоглядності та безпритульності у Батуринській МТГ на 2021 рік. На реалізацію заходів Програми у 2021 році виділено 11100 тис. грн., використано 3700 тис. грн.
У відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 року №866 функціонує комісія з питань захисту прав дитини. У звітному періоді проведено 7 засідань комісії, на якому розглянуто 9 питань. В процесі розгляду питань, заявників ознайомлено із нормами законодавства та прийнято конкретні рішення щодо розв’язання порушених проблем.
Службою у справах дітей постійно ведеться електронний облік дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, підключений до мережі Інтернет та всеукраїнської Єдиної інформаційно-аналітичної системи «Діти». На кожну дитину заведено особову справу, яка регулярно поновлюється.
Облік дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування станом на 01.10.2021 року:
Всього на обліку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування |
З них |
Взято на перви-нний облік |
Знято з обліку |
|||||
Діти-сироти |
Діти, позбавлені батьківсь- кого піклування |
Проживають в сім’ях опікунів, піклувальників |
Перебу-вають у прийом-них сім’ях |
Перебу-вають у державних дитячих закладах |
Тимча-сово влаштовані в державні заклади |
|||
10 |
5 |
5 |
7 |
3 |
0 |
0 |
0 |
2 |
Службою у справах дітей вживаються заходи щодо охоплення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, сімейними формами виховання, забезпечення спільного проживання братів і сестер, підбір потенційних опікунів, піклувальників, прийомних батьків, усиновлювачів, нагляд за умовами проживання і виховання усиновлених дітей, надання необхідних соціальних послуг сім’ям з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах.
Протягом 9 місяців здійснено 39 обстежень умов проживання сімей, де виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, а також сімей в складних життєвих обставинах.
Станом на 01.10.2021 року на обліку в службі у справах дітей перебуває 2 дитини, які знаходяться в складних життєвих обставинах. В цих сім’ях батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків. Ці сім’ї регулярно обстежуються.
01.06.2021 року до Дня захисту дітей проведено святкові заходи на території Батуринського будинку культури. Службою у справах дітей та КУ «ЦНСП» підготовлено списки дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей з сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах для придбання подарункових наборів. Використано 3700 тис.грн., вручено подарунки 53 дітям.
Службою у справах дітей здійснюється контроль за організацією виховної роботи в навчальних закладах громади. За звітний період проведена 2 перевірка стану виховної роботи у навчальних закладах. Під час перевірки порушень не виявлено.
Проведено індивідуальні бесіди з 3 дітьми, які вчинили протиправні діяння та схильні до вчинення правопорушень.
З метою з’ясування причин та умов, які призвели до порушення прав дітей, бездоглядності, вчинення протиправних дій, проведено бесіди із 4 батьками, які ухиляються від виконання своїх обов’язків.
Спільно з завідувачем віділення соц.роботи КУ «ЦНСП» здійснено 14 профілактичних рейдів, попереджено двох дітей шкільного віку та їх батьків, також проведено рейд «Урок», під час якого порушень не виявлено.
Здійснюється робота щодо попередження та виявлення фактів насильства по відношенню до дітей, розроблено заходи з даного напрямку роботи, відвідано навчальні заклади громади, розповсюджено тематичні пам’ятки, буклети, контактні телефони служб та установ, до яких можна звернутися у випадку складних життєвих обставин чи загрози вчинення насильства.
Службою у справах дітей проведено прийом громадян та дітей з питань захисту прав та законних інтересів малолітніх та неповнолітніх.
Кількість звернень станом на 01.10.2021 р. |
З них: |
Розглянуто |
У стані розгляду |
|
письмові |
Усні |
|||
25 |
18 |
7 |
24 |
1 |
8. Охорона здоров'я
Головною метою заходів в цьому напрямку є забезпечення прав мешканців громади у галузі охорони здоров’я та підтримка закладів охорони здоров’я в усіх населених пунктах.
Обслуговують населення в громаді дві амбулаторії загальної практики сімейної медицини (Батуринська АЗПСМ та Городищенська АЗПСМ), п’ять ФАПів та ФП у селах: Матіївка, Красне, Митченки, Пальчики, Обмачів, Осіч, Часниківка, що входять до складу КНП «Батуринський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Батуринської міської ради.
Перелік видатків за рахунок бюджету розвитку Батуринської МТГ:
Проведені капітальні ремонти
1. «Капітальний ремонт покрівлі сільської лікарської амбулаторії КНП "Батуринський міський центр первинної медико-санітарної допомоги" по вул. Шевченка, 3а в с. Городище Бахмацького району Чернігівської області" на суму 1526922,00 грн., в т. ч. :
- Перерахунок в поточні ціни проектно-кошторисної документації - 8340,00 грн.
- Технагляд по об’єкту – 21270,00 грн.
- Виконання робіт по об’єкту – 1497312,00 грн.
2. «Капітальний ремонт внутрішніх приміщень сільської лікарської амбулаторії КНП “Батуринський міський центр первинної медико-санітарної допомоги” по вул. Шевченка, 3а в с. Городище, Бахмацького району Чернігівської області, Батуринської міської ради» на суму 2727888,89 грн., з них кошти місцевого бюджету 1038944,89 грн. та кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, згідно розпорядження КМУ від 21.07.2021 року за № 822-р «Деякі питання розподілу у 2021 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій» в сумі 1688944,00грн. в т. ч. :
- Виготовлення проектно-кошторисної документації - 48540,00 грн.
- Технагляд по об’єкту – 30000,00 грн.
- Виконання робіт по об’єкту – 2649348,89 грн.
Відшкодувано витрат за програмами на загальну суму 42060,52 грн., в т. ч. :
- Безоплатного та пільгового забезпечення лікарськими засобами у разі амбулаторного лікування окремих груп населення Батуринської об'єднаної територіальної громади на 2021 рік у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 17.08.1998 р. № 1303 "Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення за певними категоріями захворювань" – 4740,33 грн;
- Туберкулінодіагностики дитячого населення Батуринської об'єднаної територіальної громади на 2021 рік у відповідності до Закону України "Про протидію захворюванню на туберкульоз" -3966,27грн;
- Надання паліативної допомоги населенню Батуринської об'єднаної територіальної громади на 2021 рік у відповідності до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 21.01.2013 № 41 "Про організацію паліативної допомоги в Україні" – 33353,92 грн.
Окрім цього за 2021 рік було використано 1762464,78 грн.:
- Заробітна плата з нарахуваннями – 1186900,00 грн;
- Комунальні послуги – 575564,78 грн.