31 травня Україна відзначає разом з усім світом Всесвітній день без тютюну.
31 травня Україна відзначає разом з усім світом Всесвітній день без тютюну.
Причиною появи боротьби з тютюнопалінням є передчасна смертність та хвороби в усьому світі, яким людство здатне запобігти. Натепер, за даними звіту Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), від вживання тютюну щороку помирає понад 5 мільйонів людей. Очікується, що до 2030 року ця цифра зросте до 8 мільйонів смертей щорічно. У Європейському регіоні тютюн винен у смерті близько 1,6 мільйона людей на рік. Близько 70 %, пов'язаних із тютюном, смертей сталися з людьми віком від 35 до 69 років, а це означає, що кожен померлий у цій віковій групі втратив у середньому 19 років життя.
В Україні палить близько 11, 5 млн жителів, з них — 9,1 млн чоловіків та 2,5 млн жінок. У відсотковому відношенні — 60 % і 11,2 %, відповідно.
Приблизно третина населення у віці від 18 до 25 років — є постійними курцями. Більш, як половина всіх курців свою першу сигарету викурили у віці до 12 років.
Ілюзорна безпечність електронних сигарет, або вейпів (пристроїв, які використовують електричну енергію для нагрівання спеціальної рідини до стану аерозолю, який потім можна вдихати) приваблює курців, багато хто намагається позбутися тютюнової залежності, вдаючись до вживання електронних сигарет, однак, дані епідеміологічних досліджень свідчать про протилежний ефект – посилення залежності споживачів вейпів від звичайних сигарет. Насправді, електронні сигарети (часом навіть ті, на яких вказано “безнікотинові”) містять психоактивну речовину – нікотин, що викликає залежність та негативно впливає на здоровʼя, особливо здоров’я молодих людей, чиї органи та системи ще формуються.
Робіть здоровий вибір — це не тільки про відмову від шкідливих звичок, а й про розуміння того, чому це важливо.
Час кидати купити – обирайте здоров’я! Кидай курити зараз!