Шановні мешканці громади!

Дата: 24.07.2024 10:50

Фото без опису

Щорічно пожежі в природних екосистемах завдають непоправної шкоди природі і державі. Найбільша їх кількість, як правило, припадає на весняно-літній період, на вихідні і святкові дні, коли природу відвідує велика кількість людей, що призводить до зростання кількості джерел загоряння.

Причинами численних пожеж у природних екосистемах є необережне поводження з вогнем дітей та дорослих, спалювання сміття поблизу житлових будинків і на території, прилеглій до лісових масивів, іскри з вихлопних труб автотранспорту, блискавки, самозаймання промасленого обтирального матеріалу, ефект фокусування сонячних променів на склі та консервних бляшанках, залишених людьми на природі.
         У 90% випадків причина виникнення пожеж в екосистемах - сама людина, яка часто необережно поводиться з вогнем.

Рятувальники закликають жителів і гостей регіону дотримуватися правил пожежної безпеки:

• не кидайте сірників, що горять і недопалків;
  • розпалюйте вогнище тільки на очищеному до шару ґрунту майданчика;
  • не випалюйте сміття на присадибних ділянках;
  • не розводьте відкритий вогонь поруч з господарськими будівлями;
  • покидаючи місце відпочинку, загасіть вогнище водою або закидайте землею до повного припинення горіння або тління;
  •  пожежу, що починається, загасіть водою або закидайте землею;
  • слідкуйте, щоб діти не гралися з вогнем.

Одночасно роз’яснюємо, що випалювання сміття та сухої рослинності або її залишків тягне за собою відповідальність передбачену частиною 1 ст. 77-1 КУпАП "Самовільне випалювання рослинності або її залишків" та ст. 245 КК України "Знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу". Порушення вимог ст. 77-1 КУпАП "Самовільне випалювання рослинності або її залишків", відповідно до ст. 223, 242-1 КУпАП відноситься до компетенції ДСНС України, та до повноважень органу виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, а ст. 245 КК України відноситься до компетенції органів внутрішніх справ.