Історія, краєвиди, річка...
На сьогодні Батурин є не тільки центром Батуринської об’єднаної територіальної громади, а й цікавим туристичним центром.
Батурину Постановою ВРУ від 23.09.2008 року "Про віднесення селища міського типу Батурин Бахмацького району Сернігівської області до категорії міст районного значення" історично справедливо відновлено статус міста.
А відповідно до постанови КМУ від 26.07.2001 р. № 878 «Про затвердження Списку історичних населених місць України» Батурин вписаний до Списку історичних населених місць України.
Батурин відіграв значну роль в історії України. У 1669-1708 та 1750-1764 роках місто було резиденцією гетьманів Лівобережної України, з ним пов'язана діяльність таких визначних політичних лідерів часів Гетьманщини, як Дем’ян Ігнатович, Іван Самойлович, Іван Мазепа, Пилип Орлик, Кирило Розумовський.
На території міста розташовані пам'ятки та об'єкти культурної спадщини, що формують Національний історико-культурний заповідник "Гетьманська столиця" , який на зараз є містоутворюючою установою.
Окрім цього діє Історико-культурний центр "Вітрила Маклая" , який розповідає про видатного мандрівника.
Традиційне Козацьке свято, що бере свою історію з 90-х років минуло сторіччя, переросло в багатоденний яскравий захід - Батуринфест "Шабля", який у 2018 році мав гасло "Же през шаблі маєм право! Іван Мазепа" та поєднав в собі низку культурологічних подій та концертів відомих виконавців. Останні новини можна почитати на сторінці в ФБ .
Батурин розташований на лівому березі р. Сейм, що в зоні поступового переходу від гарних "поліських до лісостепових ландшафтів, чим зумовлена різноманітність комплексу природних умов та ресурсів", як кажуть науковці, а місцеві й туристи просто вважають її найгарнішим місцем відпочинку. Дуже річку полюбляють байдарочники та рибалки.