Батуринська об'єднана територіальна громада
Чернігівська область, Ніжинський район

Державна податкова служба України у Чернігівській області інформує

Оприлюднено перелік санаторно-курортних закладів, лікування у яких фінансується за кошти Фонду

З 01 січня 2019 року набула чинності постанова правління Фонду соціального страхування України від 12.12.2018 № 31 щодо внесення змін до Порядку відшкодування витрат за надані послуги санаторно-курортним закладам за вибором потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання. Зокрема, відповідно до оновленого порядку на офіційному веб-сайті Фонду розміщено інформаційний перелік санаторно-курортних закладів у розрізі регіонів, місцерозташування та профілів санаторно-курортного лікування, за якими надаються санаторно-курортні послуги потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання. Станом на сьогодні зазначений інформаційний перелік складається з 72 санаторно-курортних закладів, з якими за вибором потерпілих робочими органами виконавчої дирекції Фонду та їх відділеннями укладались тристоронні договори протягом 2018 року. Перелік доступний на головній сторінці офіційного веб-сайту ФССУ у розділі «Оголошення». Нагадаємо, у 2017 році Фондом соціального страхування України було проведено реформу надання соціальних послуг, відповідно до якої на адресність переведено забезпечення санаторно-курортним лікуванням потерпілих. Зокрема, особам з інвалідністю надано право самостійного вибору санаторно-курортного закладу для проходження лікування. Крім того, до порядку внесено зміни, що спрямовані на посилення контролю за обсягами і вартістю наданих послуг з санаторно-курортного лікування потерпілих та за використанням коштів на ці цілі. Для цього разом із тристороннім договором потерпілим підписується наданий санаторно-курортним закладом перелік послуг з санаторно-курортного лікування, який є невід’ємною частиною договору і в якому зазначено перелік лікувальних послуг, що отримає потерпілий, їх кількість та вартість на курс санаторно-курортного лікування, зазначено умови лікувального харчування та проживання. Після закінчення лікування санаторно-курортний заклад надає перелік наданих послуг із зазначенням кількості призначених та отриманих послуг, підписаний лікуючим лікарем санаторно-курортного закладу та потерпілим. Зазначимо, забезпечення санаторно-курортним лікуванням осіб з інвалідністю за власним вибором у поточному році здійснюється у разі перебування потерпілих на обліку та в межах запланованої у попередньому році кількості осіб, що надали відповідні заяви на 2019 рік. Фінансування здійснюється в межах коштів, передбачених у бюджеті Фонду, кошторисів органів Фонду на поточний рік та в межах фінансових можливостей Фонду на ці цілі. За оперативними даними санаторно-курортним лікуванням упродовж 2018 року було забезпечено 10 763 особи з інвалідністю внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та їх супроводжуючих осіб.

09:52 24.01.2019

Податкова знижка за користування іпотечним житловим кредитом – що потрібно знати

Згідно з п.п. 166.3.1 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п.164.6 ст.164 ПКУ, частину суми процентів, сплачених таким платником податку за користування іпотечним житловим кредитом, що визначається відповідно до ст.175 ПКУ, - інформує ГУ ДФС у Чернігівській області. Платник податку - резидент має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом, наданим позичальнику в національній або іноземній валютах, фактично сплачених протягом звітного податкового року (п.175.1 ст.175 ПКУ). Зокрема, п. 175.2 ст. 175 ПКУ визначено, що у разі якщо будинок (квартира, кімната) купується за рахунок іпотечного житлового кредиту, частина суми процентів, що включається до податкової знижки платника податку - позичальника іпотечного житлового кредиту, дорівнює добутку суми процентів, фактично сплачених платником податку протягом звітного податкового року в рахунок його погашення, і коефіцієнта, що враховує мінімальну площу житла для визначення податкової знижки, розрахованого відповідно до п. 175.3 цієї статті. З більш детальною інформацією можна ознайомитись на Загальнодоступному інформаційно – довідковому ресурсі ДФС (категорія 103.06.01).

11:50 23.01.2019

Рентна плата за спеціальне використання води не справляється з вторинних водокористувачів

Нагадуємо, що рік тому - з 1 січня минулого року - до Податкового кодексу України (п. 255.1 ст. 255) внесено зміни в частині визначення кола платників рентної плати за спеціальне використання води, а саме: обов’язок платника з Рентної плати покладено на суб’єктів господарювання, що належать до первинних водокористувачів, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів без надання преференцій бюджетним установам, що належать до первинних водокористувачів. Ключовою ознакою первинних водокористувачів є наявність водозабірних споруд та відповідного обладнання для забору води (част. 3 ст. 42 Водного кодексу України). Таким чином вже з 01.01.2018 вторинні водокористувачів не є платниками рентної плати за спеціальне використання води. Вторинні водокористувачі, які отримують воду згідно договору на поставку води, та були платниками рентної плати за спеціальне використання води, востаннє визначали податкові зобов’язання за IV квартал 2017 року. Тобто, юридична або фізична особа, які отримують воду від водоканалу, не повинні подавати звітність та сплачувати зобов’язання з рентної плати за спеціальне використання води, тим більше немає необхідності подавати листи (заяви) про відсутність об’єкту оподаткування з рентної плати за спеціальне використання води у 2019 році.

11:40 23.01.2019

З 1 січня 2019 року змінено порядок оподаткування туристичним збором

У головному управлінні ДФС у Чернігівській області повідомляють про внесення змін щодо справляння туристичного збору (Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» від 23.11.2018 р. № 2628-VIII).   З січня 2019 року уточнено перелік платників та неплатників збору, розширено базу справляння, визначено перелік податкових агентів та місця проживання (ночівлі), змінено ставки туристичного збору, які встановлюються за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі), у розмірі: до 0,5 відсотка - для внутрішнього туризму; до 5 відсотків - для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи.

11:36 23.01.2019

Понад 10,7 тис. осіб з інвалідністю пройшли санаторно-курортне лікування за кошти Фонду

За оперативними даними санаторно-курортним лікуванням упродовж 2018 року було забезпечено 10 763 особи з інвалідністю внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та їх супроводжуючих осіб. Фінансування проходження курсу лікування здійснюється за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, загалом у минулому році на зазначені цілі спрямовано 144,04 млн грн. Зокрема, лікуванням у санаторно-курортних закладах за їх вибором забезпечено 10 059 осіб з інвалідністю, що на 38% більше, ніж у 2017 році. Також санаторно-курортне лікування профінансувано для 287 осіб з ушкодженням хребта та спинного мозку, що на 22% більше показників 2017 року. Компенсація вартості самостійно придбаної санаторно-курортної путівки проведена для 36 осіб з інвалідністю. Періодичність отримання санаторно-курортного лікування за кошти ФССУ: – особи з інвалідністю І групи – щороку; – особи з інвалідністю ІІ групи – один раз на два роки або щороку на підставі індивідуальної програми реабілітації (ІПР); – особи з інвалідністю ІІІ групи – один раз на три роки, один раз на два або щороку на підставі ІПР.

08:48 23.01.2019

Платникам Чернігівщини за минулий рік з бюджету відшкодовано майже 1,3 млрд гривень ПДВ

За інформацією Головного управління ДФС у Чернігівській області, протягом 2018 року проведено камеральні перевірки 251 суб’єкта господарювання-юридичних осіб. Перевірки здійснені з питань визначення достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування ПДВ на загальну суму близько 1,4 млрд гривень. За рік, що минув з бюджету відшкодовано майже 1,3 млрд гривень. За результатами перевірок упереджено безпідставно задекларовану до відшкодування суму ПДВ у розмірі 13 млн гривень.

16:52 22.01.2019

Заходи з протидії нелегальним АЗС продовжуються

На Чернігівщині співробітниками податкової міліції, у тісній співпраці із правоохоронними та іншими державними контролюючими органами, продовжується, розпочата минулого року, боротьба з тіньовими схемами на ринку реалізації палива та діяльністю нелегальних АЗС. Автозаправні станції є об'єктами підвищеної небезпеки, для їх експлуатації необхідні відповідні дозвільні документи. Але, як показує практика, багато власників АЗС нехтують цим, а, відтак, діяльність таких об’єктів є потенційно небезпечною та може призвести до надзвичайних подій. Вже з початку поточного року, в ході проведення операції «Акциз-2019», на території області припинено діяльність 3 АЗС та АГЗП, які функціонували без необхідних дозвільних документів. Внаслідок проведених заходів податковою міліцією, спільно із прокуратурою Чернігівської області, із незаконного обігу вилучено понад 43 тисячі літрів палива та обладнання, що використовувалось для його реалізації. Заходи протидії нелегальній діяльності тривають.

15:42 19.01.2019

Що треба знати фізичним особам-підприємцям, які подають звіт щодо сум нарахованого ЄВ самі за себе

Відповідно до п. 2 розд. ІІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 із змінами і доповненнями (далі – Порядок № 435), фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, формують та подають до органів доходів і зборів Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (далі – Звіт) самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом. Звітним періодом є календарний рік. Звіт подається за формою № Д5 згідно з додатком 5 до Порядку № 435 із зазначенням типу форми «початкова». Пунктом 3 розд. ІІІ Порядку № 435 визначено, що фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон № 1058), та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Звіт зазначеними особами не подається. У разі самостійного визначення бази нарахування єдиного внеску фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему, та які отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону № 1058, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу, формують та подають до органів доходів і зборів Звіт самі за себе відповідно до пп. 10, 11 розд. IV Порядку № 435 один раз на рік у терміни, визначені п. 2 розд. ІІІ Порядку № 435. Звітним періодом є календарний рік. Довідково: Загальнодоступний інформаційно – довідковий ресурс ДФС (категорія питання 301.06.02).

11:11 18.01.2019

Єдиний внесок необхідно сплатити до 19 січня

У Головному управлінні ДФС у Чернігівській області нагадують, що єдиний внесок необхідно сплатити не пізніше 19 числа місяця, що настає за звітним кварталом, кожен підприємець зобов’язаний сплачувати суму єдиного внеску не  менше мінімального страхового внеску на місяць. Тобто, єдиний внесок за IV квартал 2018 року необхідно сплатити до 19 січня 2019 року. З 1 січня 2019 року змінився розмір мінімальної заробітної плати, яка зросла до 4173 грн.. Відтак, мінімальна сума єдиного внеску становить 918,06 грн. (4173 х 22 відсотки). У у розрахунку на квартал у 2019 році мінімальна сума єдиного внеску становить 2754,18 грн. (918,06 грн. х 3 міс.). Максимальна величина бази нарахування єдиного внеску на 2019 рік становитиме з 01 січня 2019 року – 62595 грн. (4173 х 15). Нагадуємо, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом. Звіт за оновленою формою Додаток 5 подається фізичними особами - підприємцями за звітний період 2018 року до 09 лютого 2019 року відповідно до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! З 01 січня 2017 року - всі фізичні особи – підприємці - платники єдиного внеску в обов’язковому порядку сплачують єдиний внесок, незалежно від отриманого (не отриманого) доходу у розмірі не менше ніж мінімальний.

16:27 15.01.2019

На Чернігівщині активно оформлюють авто на пільгових умовах

Чернігівською митницею ДФС, після набрання чинності з 25.11.2018 р. Закону України від 08.11.2018 №2611-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів" (далі – Закон), здійснено митне оформлення 644 легкових транспортних засобів товарної позиції 8703 згідно з УКТЗЕД, з них 435 автомобілів з добровільною сплатою до державного бюджету коштів у сумі, що дорівнюють розміру п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 грн). Загальна сума митних платежів сплачених по даній категорії товарів становить 42 815,2 тис гривень. Чернігівська митниця ДФС звертає увагу, що відповідно до частини 8 Закону пільговий період дії ставки акцизного податку (коефіцієнт 0,5) для митного оформлення легкових транспортних засобів діє протягом 90 календарних днів з дня набрання чинності цим Законом, тобто до 22 лютого 2019 включно.

16:25 15.01.2019

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь